1. Samochody
  2. Trabant

Trabant

Trabant
Trabant

Trabant to mały, a przede wszystkim tani samochód miejski, który miał być łatwo dostępny głównie dla krajów socjalistycznych. Jego produkcja rozpoczęła się w 1957 r. i trwała nieprzerwanie do 1991 roku w fabryce w Zwickau w ówczesnym NRD. Jedną z głównych i charakterystycznych cech Trabanta była karoseria wytworzona z tworzywa sztucznego. W ciągu 34 lat produkcji Trabanta, pojawiło się na rynku kilka jego wersji - 500, 600, 601 czy wreszcie 444.

Trabant - katalog modeli

Kup samochód marki Trabant


 

Informacje o samochodach marki Trabant

Trabant 1.1 po tuningu u Vilner Studio

wydarzenia 26-04-2019

Rumuński tuner Vilner wziął na warsztat motoryzacyjną ikonę epoki europejskiego komunizmu – Trabanta.

Trabant 1.8 Turbo - najfajniejszy "trabi" świata?

wydarzenia 27-11-2015

Trabant 1.8 Turbo został zbudowany na bazie wersji 601. Na Starym Kontynencie to samochód wciąż popularny choć bardziej użytkowany jako eksponat. Ten tutaj to zdecydowanie jeden z najfajniejszych.

Trabant po bułgarskim tuningu: 220 KM - drugie życie Trabiego

wydarzenia 26-09-2013

W Bułgarii pewien tuner wziął na swój warsztat Trabanta - oto jego nowe, szalone wcielenie.

Protoplasta Trabanta

Aktualności 25-05-2011

Pół wieku temu AWZ P 70 był dość powszechnym widokiem na polskich drogach. Dziś profesjonalnie odbudowany pojazd z drewna, stali i tworzywa jest kolekcjonerskim rarytasem nawet w Niemczech. Ten dwusuwy oldtimer rodem z Zwickau należy do pojazdów wyjątkowo trudnych do odbudowy.

Trabant powrócił jako... pojazd elektryczny

Premiery 17-09-2009

Stosunkowo niewielkie stoisko było miejscem jednej z najbardziej spektakularnych premier na tegorocznej wystawie IAA we Frankfurcie. Trabant NT, pokazany jeszcze jako model koncepcyjny, być może pojawi się na drogach już za dwa lata.

Elektryczny Trabant we Frankfurcie

Aktualności 14-08-2009

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że to życia powołana zostanie motoryzacyjna duma wschodnich Niemiec, czyli Trabant. Firma, która posiada prawa do marki, zamierza zaprojektować elektryczną wersję "zemsty Honeckera".

Renesans Trabanta

Aktualności 25-01-2008

Decyzja została podjęta. W 2009 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zostanie zaprezentowany prototyp nowego Trabanta. Jest więc spora szansa, iż auto to powróci na drogi!

Wielki powrót Trabanta!

Premiery 11-09-2007

Chociaż "tamte" czasy już dawno minęły i nie wrócą, to jednak reprezentant myśli technicznej pochodzącej z NRD nadal wzbudza wielkie emocje i jest swego rodzaju ikoną. Mowa tutaj oczywiście o nieśmiertelnej konstrukcji z duroplastu o nazwie Trabant. Jego następca pojawi się we Frankfurcie.

Opinie i dyskusje o samochodach marki Trabant

trabifan o Trabant P 601 1978-1991

Trabant z silnikiem 1.1 jest nie do zajechania.Bezawaryjny i dobrze się prowadzi.Komfortu w środku również nie brakuje.No i ma duszę. czytaj więcej

Trabancik na żółte blachy

Posiadam trabanta 1.1 1991r. i mam zamiar odrestaurować go. Jak mi się to uda będę chciał aby był na żółtych blachach. Moje pytania to: - Czy warto? - Czy ktoś ma może takiego na żółtych (oczywiście starszego bo temu brakuje jeszcze 5,5 roku do 25 lat) - A może ktoś wie jakie to koszty? czytaj więcej

Trabant Opony

Trabant - Opony

Trabant Części samochodowe

Trabant - Części samochodowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQE SUV - premiera
Mercedes EQE SUV - premiera
Mercedes EQE SUV to wielozadaniowy wariant biznesowej limuzyny EQE, również dostępny z innowacjami z modelu EQS, a jednocześnie bardziej dynamiczny niż większy EQS SUV. To czwarty samochód zbudowany na nowej platformie dla w pełni elektrycznych Mercedesów.
Orlen Sport Orlen Sport