1. Samochody
  2. Toyota
  3. Prius
  4. Testy zderzeniowe
Toyota

Toyota Prius - Zobacz testy zderzeniowe

Toyota
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Toyota Prius wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Toyota Prius oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Toyota Prius na testach zderzeniowych:

Toyota Prius

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
88%
Bezpieczeństwo dzieci:
82%
Bezpieczeństwo pieszego:
68%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

System ESP jest standardowym wyposażeniem Toyoty Prius, podobnie jak i system SBR przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach.

Toyota Prius

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
43 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
13 pkt.

Prius jest pierwszym samochodem z hybrydowym napędem, który został przetestowany przez Euro NCAP. Otrzymał pięć gwiazdek po modyfikacjach w strefie uderzenia kolana kierowcy. Auto posiada bardzo mocną i stabilną klatkę bezpieczeństwa pasażerów. System zabezpieczeń działa dobrze i zatrzymał głowę i klatkę piersiową kierowcy z dala od kierownicy. Ochrona dorosłych pasażerów w zderzeniu bocznym także była imponująca, podobnie jak ochrona dzieci. Ale już ochrona pieszych przed zderzeniem była zaledwie przeciętna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Huracan Tecnica, czyli cywilne STO
Lamborghini Huracan Tecnica, czyli cywilne STO
Lamborghini Huracan Tecnica to drapieżny design, napęd na tył, wolnossący silnik V10 o mocy 640 KM, a także rewolucyjne technologie, w tym system LDVI, innowacyjny układ chłodzenia hamulców oraz nowoczesny układ wydechowy.