1. Samochody
  2. Toyota
  3. Previa
  4. Testy zderzeniowe
Toyota

Toyota Previa - Zobacz testy zderzeniowe

Toyota
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Toyota Previa wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Toyota Previa oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Toyota Previa na testach zderzeniowych:

Toyota Previa

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
29 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
26 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
5 pkt.

Euro NCAP pozwoliło na przeprowadzenie ponownych testów po ulepszeniach modelu przez Toyotę. Previa chroniła odpowiednio w zderzeniu bocznym dzięki wyżej umiejscowionej kabinie, w zderzeniu przednim wyniki też były dobre, choć obciążenia na klatkę piersiową kierowcy były stosunkowo wysokie. Kierowca oraz, w mniejszym stopniu, pasażer ryzykowali obrażenia kolan na skutek kontaktu z twardymi elementami za deską rozdzielczą. Ochrona dzieci dawana przez rekomendowane foteliki była niejednolita. Przód Previi okazał się zaś bardzo twardy i "nieprzyjazny" dla pasażerów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dobra pogoda to więcej wypadków
Dobra pogoda to więcej wypadków
Czy liczba wypadków na drodze zależy od pogody? To oczywiste. Okazuje się jednak, że to niekoniecznie złe warunki przyczyniają się do większej wypadkowości na drodze.