1. Samochody
  2. Toyota
  3. Previa
  4. Testy zderzeniowe
Toyota

Toyota Previa - Zobacz testy zderzeniowe

Toyota
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Toyota Previa wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Toyota Previa oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Toyota Previa na testach zderzeniowych:

Toyota Previa

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
29 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
26 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
5 pkt.

Euro NCAP pozwoliło na przeprowadzenie ponownych testów po ulepszeniach modelu przez Toyotę. Previa chroniła odpowiednio w zderzeniu bocznym dzięki wyżej umiejscowionej kabinie, w zderzeniu przednim wyniki też były dobre, choć obciążenia na klatkę piersiową kierowcy były stosunkowo wysokie. Kierowca oraz, w mniejszym stopniu, pasażer ryzykowali obrażenia kolan na skutek kontaktu z twardymi elementami za deską rozdzielczą. Ochrona dzieci dawana przez rekomendowane foteliki była niejednolita. Przód Previi okazał się zaś bardzo twardy i "nieprzyjazny" dla pasażerów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy SsangYong Korando. Znamy cenę
Nowy SsangYong Korando. Znamy cenę
SsangYong Korando w nowej odsłonie wchodzi na polski rynek. Ten niedoceniany SUV ma szansę stać się mocnym graczem na rynku. Znamy już cenę i wyposażenie.