1. Samochody
  2. Toyota
  3. Avensis
  4. Testy zderzeniowe
Toyota

Toyota Avensis - Zobacz testy zderzeniowe

Toyota
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Toyota Avensis wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Toyota Avensis oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Toyota Avensis na testach zderzeniowych:

Toyota Avensis

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
90%
Bezpieczeństwo dzieci:
86%
Bezpieczeństwo pieszego:
53%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

Większość oferowanych wersji Toyoty Avensis ma w standardowym wyposażeniu system ESP, w pozostałych jest on na wyposażeniu opcjonalnym. Zdecydowana większość sprzedawanych egzemplarzy Avensisa będzie jednak oferowana z tymże układem. W standardzie znajduje się również system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich i tylnych siedzeniach.

Toyota Avensis

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
8 pkt.

Toyota Avensis postawiła przede wszystkim na ochronę pasażerów. Karoseria podczas testów pozostała stabilna i zapewniła maksymalną ochronę podczas uderzenia bocznego. Przy uderzeniu przednim straciła tylko 2 punkty. System przednich poduszek powietrznych jest dostosowany do kierowcy. Avensis posiada także czujniki na przednich narożnikach. Poduszka powietrzna na kolana jest uruchamiana podczas zderzeń przy prędkości powyżej 25 km/h i działała skutecznie. "Inteligentny" system przypominania o zapinaniu pasów bezpieczeństwa odnosi się i do kierowcy, i do pasażera. Zastosowane foteliki mają słabe strony w ochronie dzieci. Także piesi nie mogą liczyć na specjalną ochronę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Arona z nowymi pakietami Sportline i Outdoor
Seat Arona z nowymi pakietami Sportline i Outdoor
Miejski crossover Seat Arona będzie dostępny z dwoma nowymi pakietami Sportline oraz Outdoor.
VW i Northvolt zbudują fabrykę akumulatorów VW i Northvolt zbudują fabrykę akumulatorów