1. Samochody
  2. Toyota
  3. Avensis
  4. Testy zderzeniowe
Toyota

Toyota Avensis - Zobacz testy zderzeniowe

Toyota
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Toyota Avensis wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Toyota Avensis oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Toyota Avensis na testach zderzeniowych:

Toyota Avensis

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
90%
Bezpieczeństwo dzieci:
86%
Bezpieczeństwo pieszego:
53%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

Większość oferowanych wersji Toyoty Avensis ma w standardowym wyposażeniu system ESP, w pozostałych jest on na wyposażeniu opcjonalnym. Zdecydowana większość sprzedawanych egzemplarzy Avensisa będzie jednak oferowana z tymże układem. W standardzie znajduje się również system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich i tylnych siedzeniach.

Toyota Avensis

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
8 pkt.

Toyota Avensis postawiła przede wszystkim na ochronę pasażerów. Karoseria podczas testów pozostała stabilna i zapewniła maksymalną ochronę podczas uderzenia bocznego. Przy uderzeniu przednim straciła tylko 2 punkty. System przednich poduszek powietrznych jest dostosowany do kierowcy. Avensis posiada także czujniki na przednich narożnikach. Poduszka powietrzna na kolana jest uruchamiana podczas zderzeń przy prędkości powyżej 25 km/h i działała skutecznie. "Inteligentny" system przypominania o zapinaniu pasów bezpieczeństwa odnosi się i do kierowcy, i do pasażera. Zastosowane foteliki mają słabe strony w ochronie dzieci. Także piesi nie mogą liczyć na specjalną ochronę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu
Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu
Epidemia koronawirusa zmusza nas, kierowców, do zmiany wielu zachowań. #dbajmyosiebie i innych podczas tankowania na stacji, czy codziennego korzystania z samochodu.