1. Samochody
  2. Suzuki
  3. Grand Vitara
  4. Testy zderzeniowe
Suzuki

Suzuki Grand Vitara - Zobacz testy zderzeniowe

Suzuki
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Suzuki Grand Vitara wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Suzuki Grand Vitara oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Suzuki Grand Vitara na testach zderzeniowych:

Suzuki Grand Vitara

Test zderzeniowy Euro NCAP 2007.

Wynik ogólny:
30 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
27 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
19 pkt.

Zderzak zdobył maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnia nogom pieszych, lecz już przednia część maski nie zdobyła ani jednego.

Suzuki Grand Vitara

Test zderzeniowy Euro NCAP 2002.

Wynik ogólny:
23 pkt.

Jak na tak duży pojazd, najnowszy Suzuki Grand Vitara uzyskał jedynie zadowalające wyniki w testach na bezpieczeństwo pasażerów. Ale najgorsze rezultaty uzyskał w zakresie ochrony pieszych, gdzie nie otrzymał żadnego punktu i ani jednej gwiazdki. Suzuki zapowiedziało Euro NCAP, że poświęci temu ważnemu aspektowi bezpieczeństwa więcej uwagi w przyszłych projektach. Również wynik zderzenia zderzenia czołowego rozczarowuje, gdyż kierowca i przedni pasażer są narażeni na obrażenia klatki piersiowej i nóg. Wyniki testu zderzenia bocznego były zadowalające,  oboje dzieci były całkowicie chronione, chociaż młodsze dziecko było w niewielkim stopniu narażone na uraz szyi w zderzeniu czołowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Turbo S. Znamy cenę
Porsche 911 Turbo S. Znamy cenę
Porsche prezentuje nową generację 911 Turbo S. Nowy topowy wariant 911 trafia na rynek jako Coupé i Cabriolet.