1. Samochody
  2. Subaru
  3. Legacy
  4. Testy zderzeniowe
Subaru

Subaru Legacy - Zobacz testy zderzeniowe

Subaru
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Subaru Legacy wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Subaru Legacy oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Subaru Legacy na testach zderzeniowych:

Subaru Legacy

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
79%
Bezpieczeństwo dzieci:
73%
Bezpieczeństwo pieszego:
58%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

System ESP jest standardowym wyposażeniem w Subaru Legacy, podobnie jak i system SBR przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach.

Subaru Legacy

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Euro NCAP wybrało do testów Subaru Legacy w wersji kombi, gdyż te modele sprzedają się lepiej niż limuzyny. Auto z napędem na cztery koła spisało się dobrze: kabina pozostała nienaruszona po zderzeniu czołowym, drzwi od strony kierowcy można było normalnie otworzyć po wypadku (cecha bezpiecznego samochodu) a miejsce na nogi zachowało swój kształt. Nacisk wywierany na klatkę piersiową kierowcy był stosunkowo duży, ale dzieci chronione były wyjątkowo dobrze. Informacja o bezpieczeństwie dzieci umieszczona w samochodzie i na fotelikach była jasna i kompletna. Starsze dziecko korzystało z fotelika ISOFIX zamocowanego za pomocą górnego zaczepu, co zwiększa stabilność. Wynik uzyskany w zderzeniu bocznym był również bardzo dobry, jednak ochrona pieszych oceniona została jako słaba. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zderzenie boczne - jak uniknąć, na co uważać?
Zderzenie boczne - jak uniknąć, na co uważać?
Co roku na drogach ginie mnóstwo osób. Jak pokazują statystyki, szczególnie groźne jest zderzenie boczne, w którym kierowcę i pasażerów chroni znacznie mniej, niż w przypadku zderzenia czołowego.