1. Samochody
  2. Skoda
  3. Citigo
Skoda

Skoda Citigo

Skoda
Skoda Citigo

Skoda Citigo, będąca obecnie najmniejszym modelem w gamie czeskiej marki, to brat bliźniak modeli Volkswagen up! oraz Seat Mii. Na początku do sprzedaży, pod koniec 2011 roku, trafiła trzydrzwiowa odmiana Citigo (na polskim rynku wiosną 2012 r.) po premierze na wystawie we Frankfurcie. Z kolei wersja Skody Citigo z dodatkową parą drzwi swoją światową premierę miała w Genewie w marcu 2012 r. i niedługo potem można było ją już nabyć na pierwszych europejskich rynkach.

Ocena ekspertów

Kup Skoda Citigo


 


 

Skoda Citigo - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera: 89%

 

Informacje o samochodach Skoda Citigo

Ruszyła produkcja Skody CITIGOe iV

wydarzenia 26-11-2019

Pierwsze egzemplarze elektrycznego samochodu Skoda CITIGOe iV zjechały z linii produkcyjnej w fabryce w Bratysławie.

Znamy cennik Skody Citigo-e iV

Aktualności 08-11-2019

Skoda opublikowała cennik modelu Citigo-e iV, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu w ofercie marki.

Skoda Citigo-e iV. Znamy ceny

wydarzenia 07-11-2019

Skoda opublikowała cennik elektrycznego modelu Citigo-e iV. Trzeba przyznać, że poziomem cen polski importer zadał rywalom mocny cios.

Najpopularniejsze małe auta do miasta

wydarzenia 27-06-2019

Samochody segmentu A w mieście czują się najlepiej. Sprawdzamy, które modele miejskich aut klienci kupują najchętniej.

Skoda Citigo-e iV otwiera nowy rozdział

wydarzenia 13-06-2019

Skoda Citigo-e iV to pierwszy w pełni elektryczny samochód marki i jeden z pierwszych w rodzinie iV.

Skoda Citigo e iV. Pierwszy elektryczny model marki

Premiery 07-06-2019

Wprowadzając na rynek model Citigo e iV, Skoda na dobre wkracza w erę elektromobilności.

Skoda uruchamia nową, elektromobilną submarkę iV

wydarzenia 06-06-2019

Wraz z pojawieniem się dwóch zelektryfikowanych modeli, Skoda wchodzi w nową erę. To jednocześnie początek submarki o nazwie iV.

Skoda Citigo e iV. Pierwsza elektryczna Skoda

wydarzenia 24-05-2019

Na specjalnym pokazie w Bratysławie byliśmy świadkami narodzin pierwszego elektrycznego modelu Skody – Citigo e iV.

Skoda e-Citigo. Pierwsza elektryczna Skoda

wydarzenia 17-05-2019

Premiera Skody e-Citigo będzie miała miejsce za kilka dni. Pierwszy w pełni elektryczny model jest zapowiedzią zmian na najbliższe lata.

Skoda Superb z reflektorami matrycowymi Full LED

wydarzenia 14-05-2019

Skoda Superb po face liftingu zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu. Wiemy już, że otrzyma nowoczesne oświetlenie LED.

Filmy i galerie samochodów Skoda Citigo

Testy mojeauto.pl: Skoda Citigo

Testy samochodów 22-06-2012

Wywiad: Tiesto

Premiery i wydarzenia 12-06-2012

Tiesto to jeden z najsławniejszych didżejów na naszym globie. Holenderski muzyk przyjechał do Polski by zaprezentować światu nową Skodę Citigo. Tiesto wystąpił na koncercie we wrocławskim klubie Eter w ramach trasy Skoda Tiësto Meet Tour a my mieliśmy okazję zamienić z nim kilka słów.

Tygodnik mojeauto.pl - Piąte koło - 43/2011

Inne 04-11-2011

Zapraszamy do pierwszego w tym miesiącu odcinka tygodnika motoryzacyjnego „Piąte koło”. Dziś w programie między innymi: „Peugeot 208 – nowy bestseller?”, „Skoda Citigo w połowie przyszłego roku” i „Otwarto kolejne obwodnice”. Zapraszamy - mojeauto.tv (04.11.2011).

Skoda Citigo

Samochody - katalog 03-11-2011

Opinie i dyskusje o samochodach Skoda Citigo

Hyundai i10 vs Skoda Citigo: Bój o każdą złotówkę

Skodzina nawet do pięt I 10 nie dorasta, jaka jakość, tandetne plastiki, a w większości miejsc w aucie brak nawet plastików, tylko metalowe elemanty jak w starym sieczento i tyle jest warta skoda, czy vw Up, jakieś 15 tyś zł za nową, więcej niż siedzenia nic w tym pudle nie ma, a redaktorzyny tylko popisują swe niemieckie pisma i tłuką jakie to szkopskie, jakie to dobre...barany bez chistorii czytaj więcej

Hyundai i10 vs Skoda Citigo: Bój o każdą złotówkę

Po co się redakcji wysilać, na końcu i tak lepsza musi być skoda. We wszystkich badaniach z udziałem niemieckich aut wyjątkowo eksponowane są większe bagażniki, lepsze trzymanie się drogi (czytaj twarde zawieszenie) i naciągane osiągi. Po takich niby porównaniach na koniec pozostaje stwierdzenie: co prawda niemiecki jest droższy, ale jakość musi kosztować. Ktoś kto ma kię lub hyundaia, a jednocześnie jeździ niemieckimi autami ma wyrobione zdanie i nie są one korzystne dla vw et concorces. czytaj więcej

Hyundai i10 vs Skoda Citigo: Bój o każdą złotówkę

..a ja właśnie kupuję i10, z różnych powodów, ale jeden jest główny, którego Panowie Redaktorzy nie zauważyli: Skoda jest zarejestrowana na 4 (słownie: cztery) osoby. Jeśli ma się typową rodzinę 5-osobową, nie jest problemem zmieszczenie 3 dzieci na tylnej kanapie i nie ma tu żadnego znaczenia jej "symboliczna" jak to Panowie Redaktorzy napisali przestrzeń. Jeśli ktoś zamierza samochodem tej klasy przewozić na stałe 5 dorosłych osób to dokona złego wyboru, chyba, że innego nie ma. Poza tym przy moim wzroście 184cm, przy wsiadaniu do skody uderzałem głową w górną część otworu drzwiowego, a siedząc na tylnej kanapie szorowałem lekko przechyloną głową po podsufitce. Dla porównania wsiadanie do i10 było normalne, a siedząc z tyłu miałem 5cm luzu nad głową. Artykuł porównuje tańszy silnik i10 z droższym skody i to też jest tendencyjne. Droższy silnik i10 ma o wiele większą moc od droższego skody (85KM/75KM) ale i co ważniejsze zdecydowanie wyższy moment obrotowy (120Nm/98Nm) i większą kulturę pracy wynikającą z dodatkowego cylindra. W tej kwestii to są dwa różne światy. Tzw "design" również przemawia za Hyundai'em, wysoka konsola środkowa, epoka przed skodą. O automatycznej skrzyni biegów skody nawet się nie będę wypowiadał, bo to, co tam zamontowali.. ..to coś to jest, ale nawet Pan w salonie mówił mi przed jazdą testową, żebym się zbyt wiele nie spodziewał.. ..miał rację. Rozpisałem się więc pozdrawiam wszystkich i polecam jazdy testowe i wybór właściwego... czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Nissan Juke w sprzedaży
Nowy Nissan Juke w sprzedaży
Nowa generacja Nissana Juke stała się bardziej dojrzała, przy zachowaniu oryginalnego wyglądu. Auto wchodzi do sprzedaży. Znamy już ceny.