1. Samochody
  2. Seat
  3. Altea
  4. Testy redakcyjne
Seat

Seat Altea - Testy redakcyjne

Seat
Testy redakcyjne

Czytaj testy samochodów Seat Altea Dziennikarze redakcji portalu mojeauto.pl testują najnowsze modele samochodów. Poznaj opinie ekspertów, pierwsze wrażenia z jazdy, wady i zalety modeli, porównania z innymi samochodami. Sprawdź jak samochody Seat Altea wypadły na auto-testach.

Testy samochodów Seat Altea

Seat Altea XL: Próba DSG - za półmetkiem

testy długodystansowe 07-01-2015

Seat Altea XL pokonuje kilometry w imponującym tempie. Jeszcze przed pierwszym dniem wiosny, w sezonie 2009 auto zaliczyło dwa przeglądy.

Seat Altea XL – czas na botoks

pierwsza jazda 05-05-2011

Atrakcyjny wygląd i obszerne wnętrze to zalety Altei XL. Komfort prowadzenia zapewnia dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

Qashqai, 3008, Altea – sztuka udawania

testy porównawcze 23-09-2010

Tradycyjna klasyfikacja nie nadąża. Seat Altea był jednym z pierwszych modeli, jaki pokazał jej język. Dziś pokazują go również Nissan Qashqai i Peugeot 3008 - ten pierwszy otwarcie udając SUV-a, drugi zaś robiąc to z pewną dozą nieśmiałości. Trzy nietypowe kompakty w porównaniu.

Seat Altea XL 1.6 CNG – czysty zysk

pierwsza jazda 05-11-2009

100 kilometrów za 15 złotych. Niskie koszty eksploatacji auta na gaz ziemny kontra trochę gorsze osiągi oraz mniejsze ładowność i pojemność bagażnika.

Seat Altea XL na trasie 50 000 km

testy długodystansowe 04-11-2009

Seat Altea XL 2.0 TDI DSG - początek testu

testy długodystansowe 04-03-2009

Seat Altea XL praktycznie z miejsca stał się jednym z najpopularniejszych długodystansowców. Powody? Na początek dwa – silnik i skrzynia biegów.

Seat Altea 1.8 TSI (dłuższy dystans): Rodzinny sportowiec

Testy samochodów 17-09-2008

Po kilku tygodniach i kilku tysiącach przejechanych kilometrów rozstania nadszedł czas z testowanym w naszej redakcji Seatem Alteą. Nadszedł też czas na udzielenie odpowiedzi, czy to bardziej rodzinne, czy może jednak usportowione auto... Ale po kolei.

Seat Altea 1.8 TSI (dłuższy dystans): Praktyczny czy sportowy?

Testy samochodów 21-08-2008

Ładna i nieco nawet agresywna sylwetka w połączeniu z przestronnością wnętrza minivana sprawiają, że Seat Altea stał się jednym z najbardziej popularnych modeli tej hiszpańskiej marki. A jeśli dodamy do tego jeszcze 160-konną jednostkę TSI, to otrzymamy więcej niż tylko obiecujące połączenie.

Seat Altea - W rytmie salsy

pierwsza jazda 23-07-2008

Jeśli myślałeś, że van to najnudniejszy rodzaj samochodu, zastanów się jeszcze raz. Oto hiszpański urok i czar. Oto kolejny van skonstruowany na płycie podłogowej Golfa, tym razem dla odmiany bardzo atrakcyjny stylistycznie. Oto Seat Altea.

Seat Altea – Benzyna + turbo = OK

pierwsza jazda 03-07-2008

Dynamiczny i oryginalny. Seat wykorzystuje to, co najlepsze w arsenale silników koncernu VW.

Seat Altea XL 1,9 TDI: Udany kompromis

Testy samochodów 04-06-2008

Szybkie, ekonomiczne, przestronne, tanie, a do tego jeszcze ładne - takimi cechami chciałby się charakteryzować chyba każdy model. Tylko pytanie, czy takie połączenie jest w ogóle realne? Seat Altea XL z 1,9-litrowym silnikiem ma do tego z pewnością pewne predyspozycje.

Multipla, Altea, Corolla Verso i FR-V - Pięć to za mało!

testy porównawcze 03-05-2008

Kiedyś liczyła się moc i prędkość. Teraz nadchodzi moda na podróżowanie w liczniejszym towarzystwie. Dlatego porównaliśmy Fiata Multiplę, Seata Alteę, Toyotę Corollę Verso i Hondę FR-V.

Seat Altea Freetrack: Na różne drogi

Testy samochodów 20-02-2008

Czy pozostanie vanem, czy zaliczymy go do grona SUV-ów bądź crossoverów - nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Ważne, iż Seat Altea Freetrack jest pierwszym modelem hiszpańskiej marki, którym można zapuścić się bez większych obaw w teren.

Obietnice – Seat Altea 2.0 TDI

pierwsza jazda 04-02-2008

Gdzie nie spojrzeć - coś obiecują. Rząd - dobrobyt, kościół - zbawienie, a Seat - sportowego ducha i oszczędność Altei 2.0 TDI ze zautomatyzowaną skrzynią biegów DSG.

Free and out - Mitsubishi Outlander i Seat Altea

testy porównawcze 15-01-2008

O dwóch takich, którzy mają terenowe aspiracje, z tym, że jeden ma ogromne doświadczenie, a drugi - jest całkowicie "zielony". Mitsubishi Outlander 2.0 DI-D i Seat Altea Freetrack 2.0 TDI w teście porównawczym.

Dwie ścieżki - Carens, Altea

testy porównawcze 19-10-2007

O dwóch takich, którym rola kompaktowego vana przychodzi z łatwością. Najnowsze propozycje Kii i Seata, czyli Carens i Altea XL.

Seat Altea XL: Większy brat Toledo

Testy samochodów 16-08-2007

Producent samochodów pochodzący wprost ze słonecznej Iberii wyszedł z założenia, że jest w stanie stworzyć samochód, który będzie nie tylko użyteczny, ale też uniwersalny pod względem oferowanej przestrzeni, zachowując przy tym dynamiczny, południowy charakter. Do tego wszystkiego można jeszcze dołożyć ciekawy pakiet stylistyczny i wyjdzie nam modny Seat Altea XL, łączący w sobie cechy minivana, kombi i kompakta.

Seat Altea: Bliski ideału

Testy samochodów 30-05-2006

Czego przeciętny kierowca oczekuje od swojego samochodu? Jedni powiedzą, że musi być przestronny, drudzy, że trwały, jeszcze inni, że musi być tani w eksploatacji. A co wtedy jeżeli poza tymi cechami auto ma jeszcze sportowy styl? Czyżby było wówczas ideałem?

Inne testy samochodów Seat Altea

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.