1. Samochody
  2. Saab
  3. 9-3
  4. Testy zderzeniowe
Saab

Saab 9-3 - Zobacz testy zderzeniowe

Saab
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Saab 9-3 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Saab 9-3 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Saab 9-3 na testach zderzeniowych:

Saab 9-3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
31 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
7 pkt.

Ten samochód, bez dwóch zdań, został zaprojektowany, aby chronić pasażerów tak, jak to tylko możliwe. Zdobył pięciogwiazdkowy wynik po tym, jak EuroNCAP zezwoliło na ponowny test po zmianach w miejscu mocowania pedałów. Kabina przetrwała zderzenie dobrze, pomimo, ze klatka piersiowa pasażera i kierowcy były narażone na dość duże ładunki sił. Przednie poduszki powietrzne są dwufazowe i posiadają układ pozycjonowania fotela dla przednich pasażerów. Nie było problemów z zapewnieniem bezpieczeństwa w uderzeniu bocznym. Kabriolet 9-3 jest pod maską identyczny z sedanem, dlatego wynik zderzenia z pieszym został ekstrapolowany z poprzedniego testu.

Saab 9-3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
7 pkt.

Saab 9-3 jest  samochodem zasługującym na to, by dołączyć do grupy samochodów, które otrzymały w testach pięć gwiazdek. Został zaprojektowany w taki sposób, aby pasażerowie byli bezpieczni. Przestrzeń dla pasażerów, również dzieci, pozostała nietknięta, a systemy ochrony zapobiegły ich zranieniu, jednakże klatka piersiowa kierowcy była narażona na działanie dość dużych sił. Jedynym niebezpieczeństwem dla kolan kierowcy był punkt znajdujący się pod kolumną kierownicy. Podczas zderzenia bocznego samochód zachował się bez zarzutu. Auto zapewnia słabą ochronę pieszym. Środkowa część maski zamortyzowała uderzenie, jednak w każdym innym miejscu okazała się twarda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Spring - ceny w Polsce
Dacia Spring - ceny w Polsce
Nowa Dacia Spring to pierwszy model marki Dacia z napędem w 100% elektrycznym oraz najbardziej przystępny cenowo samochód elektryczny na rynku europejskim.
Jaguar I-PACE Jaguar I-PACE