1. Samochody
  2. Rover
  3. R 75
  4. Testy zderzeniowe
Rover

Rover R 75 - Zobacz testy zderzeniowe

Rover
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Rover R 75 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Rover R 75 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Rover R 75 na testach zderzeniowych:

Rover R 75

Test zderzeniowy Euro NCAP 2000.

Wynik ogólny:
30 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
13 pkt.

Samochód wypadł bardzo dobrze. Gdyby boczna poduszka powietrzna chroniąca głowę była w standardzie, to auto osiągnęłoby pięć gwiazdek, jak Laguna. Po zderzeniu czołowym drzwi kierowcy dały się z łatwością otworzyć.  Jedyne punkty, które samochód stracił w tym teście odjęto z powodu dużego obciążenia klatki piersiowej kierowcy. Sztywna konstrukcja samochodu przeniosła siłę uderzenia na foteliki, w wyniku czego jeden z nich został odkształcony.  Britax potwierdził, iż użyty tu fotelik był na granicy swojej teoretycznej wytrzymałości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak sprawnie parkować przy centrach handlowych?
Jak sprawnie parkować przy centrach handlowych?
W grudniu tłok na parkingach przy centrach handlowych i supermarketach to częste zjawisko. Kolizja tuż przed świętami jest jednak ostatnią rzeczą, której potrzebujemy. Jak bezpiecznie poruszać się po parkingu?
Volvo XC 90 Twin engine Volvo XC 90 Twin engine