1. Samochody
  2. Renault
  3. Laguna
  4. Testy zderzeniowe
Renault

Renault Laguna - Zobacz testy zderzeniowe

Renault
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Renault Laguna wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Renault Laguna oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Renault Laguna na testach zderzeniowych:

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2007.

Wynik ogólny:
36 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
41 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
10 pkt.

Przednia krawędź maski nie zdobyła ani jednego punktu za ochronę nóg pieszych. Niewiele tylko lepiej oceniona została maska, za ochronę jaką ma zapewnić głowie pieszego w razie uderzenia o maskę.

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Dzięki zainstalowaniu systemu przypominającego o zapięciu przez kierowcę pasów bezpieczeństwa Laguna uzyskała dodatkowy punkt w porównaniu do testów z 2001 roku i obecnie posiada 34 punkty. Konstrukcja samochodu okazała się bardzo stabilna i zapewniła dobrą ochronę pasażerom. Laguna uzyskała komplet punktów w teście na zderzenie boczne, a podczas zderzenia czołowego straciła tylko jeden.

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2001.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Początkowe testy pokazały, że nowa Laguna była bliska uzyskania pięciu gwiazdek. To spowodowało, że Renault postanowiło ulepszyć auto i zgodzono się przetestować nową wersję samochodu. Koncern lepiej przystosował system ochrony i boczne poduszki powietrzne, co dało pożądane efekty. Konstrukcja samochodu okazała się bardzo stabilna i zapewniła dobrą ochronę pasażerom. Laguna uzyskała komplet punktów w teście na zderzenie boczne, a podczas zderzenia czołowego straciła tylko jeden.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Golf – cennik
Nowy Volkswagen Golf – cennik
Volkswagen Golf ósmej generacji trafia do sprzedaży. Polski importer podał cennik, który startuje, na razie, od poziomu ponad 90 tys. złotych.
Volvo XC 90 Twin engine Volvo XC 90 Twin engine