1. Samochody
  2. Renault
  3. Kangoo
  4. Testy zderzeniowe
Renault

Renault Kangoo - Zobacz testy zderzeniowe

Renault
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Renault Kangoo wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Renault Kangoo oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Renault Kangoo na testach zderzeniowych:

Renault Kangoo

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
28 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
41 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
14 pkt.

O ile zderzak uzyskał maksymalną liczbę punktów za ochronę nóg pieszych, to już przednia krawędź maski nie zdobyła ani jednego. Słabą ochronę zapewnia również ta część maski, w którą może uderzyć głowa pieszego.

Renault Kangoo

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
26 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
23 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
2 pkt.

Kabina Renault Kangoo okazała się niestabilna w zderzeniu czołowym. Mimo iż pasy bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne zadziałały prawidłowo, kierowca był narażony na obrażenia klatki piersiowej na skutek zniszczenia pojazdu. Ochrona przy zderzeniu bocznym również nie była najlepsza, słupek drzwi kierowcy został wepchnięty do środka. 18-miesięczne dziecko używało fotelika z dwupunktowymi mocowaniami ISOFIX dającymi dobrą ochronę. Siły oddziałujące na klatkę piersiową 3-letniego dziecka w zderzeniu przednim były za wysokie. Ochrona pieszych była również słaba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki S-Cross Strong Hybrid już w salonach
Suzuki S-Cross Strong Hybrid już w salonach
W salonach marki Suzuki jest już S-Cross z nowym układem napędowym Strong Hybrid, czyli z tzw. pełną hybrydą.