1. Samochody
  2. Peugeot
  3. 807
  4. Testy zderzeniowe
Peugeot

Peugeot 807 - Zobacz testy zderzeniowe

Peugeot
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Peugeot 807 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Peugeot 807 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Peugeot 807 na testach zderzeniowych:

Peugeot 807

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
6 pkt.

Peugeot 807 oraz technicznie identyczne Citroen C8, Fiat Ulysse oraz Lancia Phedra otrzymały dodatkowy punkt za zastosowanie systemu przypominającego o zapięciu pasów przedniego pasażera (wcześniej system ten dotyczył tylko kierowcy). Dzięki temu punktowi 807 jest pierwszym vanem z maksymalną liczbą gwiazdek w teście na bezpieczeństwo pasażerów. Jego konstrukcja wytrzymała zderzenie czołowe i boczne, zapewniając dobrą ochronę osobom znajdującym się w środku.  Uzyskał komplet punktów w zderzeniu bocznym. W zderzeniu czołowym, jednakże, testujący uznali, że deska rozdzielcza 807 ma pod spodem twarde elementy, które mogłyby zranić przednich pasażerów. Ochrona dzieci była dobra, ich foteliki spełniły większość norm Euro NCAP, chociaż nacisk na klatkę piersiową był zbyt duży w przypadku trzyletniego dziecka. Ochrona pieszych była słaba. Peugeot mówi, że ma zamiar poprawić to w przyszłych modelach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia Scout – premiera nowej generacji
Skoda Octavia Scout – premiera nowej generacji
Skoda Octavia Scout debiutuje w modelu czwartej generacji. Auto ma napęd na cztery koła i większy prześwit, ale pierwszy raz dostępny będzie napęd wyłącznie na przód.