1. Samochody
  2. Peugeot
  3. 1007
  4. Testy zderzeniowe
Peugeot

Peugeot 1007 - Zobacz testy zderzeniowe

Peugeot
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Peugeot 1007 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Peugeot 1007 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Peugeot 1007 na testach zderzeniowych:

Peugeot 1007

Test zderzeniowy Euro NCAP 2005.

Wynik ogólny:
36 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
34 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
10 pkt.

Peugeot 1007 jest dopiero drugim samochodem z kategorii supermini, który otrzymał pięć gwiazdek w teście zderzeniowym. Jednocześnie 1007 uzyskało największą liczbę punktów z wszystkich aut w swojej kategorii. Konstrukcja nadwozia okazała się wyjątkowo mocna, chroniąc dobrze pasażerów zarówno w zderzeniu przednim, jak i bocznym. Jako jeden z niewielu modeli posiada sygnał przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Ochrona trzylatka była dobra, za to ochrona młodszego dziecka całkiem słaba. I na koniec, ochrona w zderzeniu z pieszym była tylko średnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z rodziny ID
Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z rodziny ID
Volkswagen rozszerza rodzinę modeli ID. wprowadzając ID.4 GTX. Elektrycznego SUV-a napędzają dwa elektryczne silniki, po jednym przy każdej osi, zapewniając napęd na cztery koła i spory zapas mocy.