1. Samochody
  2. Peugeot
  3. 301
  4. Forum

Co kierowcy myślą o swoich samochodach Peugeot 301

Łączna ocena

3.83

Peugeot 301 – oceny kierowców

Samochody Peugeot 301 zostały ocenione przez użytkowników mojeauto.pl 9 razy. Łączna ocena to 3.83 na 5. To przyzwoity wynik. Co oceniają kierowcy użytkujący te samochody na co dzień? Prowadzenie – tu ocena wynosi 3.56, silnik – 4.33, komfort jazdy – 3.67 i jakość i awaryjność – 3.78.

Użytkownicy samochodów Peugeot 301

Peugeot 301: Rodzinna kanapa w promocji

Nie ma Ferrari w wersji budżetowej.Porównywanie samochodu taniego z zamiennikiem o wiele droższym jest bezsensowne.Trzeba pamiętać co wersja w cenie od... posiada za wyposażenie i jeżeli mamy do dyspozycji jakąś maksymalną kwotę ,to gwarantuje, że przekraczając ją o 10 tyś. będziemy mieli w wybranym modelu dużo więcej. 301 w podstawowej najtańszej wersji ma klimę el.lusterka podgrzewane , radio el. szyby przednie i wiele miejsca dla 5-cio osobowej rodziny z bagaże do jazdy po mieście i na wyjazdy urlopowe a za 100 zł można założyć czujniki cofania , za 700 podgrzewane fotele itp..Zawsze można chcieć więcej po to jest konfigurator modelu i potem portfel.Oczywiście za te pieniądze można mieć inny używany samochód. Do droższego miejskiego Smarta z lepszym silnikiem nie wstawimy 5-ciu osób a BMW dla takiej rodziny będzie zdecydowanie droższym zakupem , w Sparku czy AVEO nie ma tyle miejsca. Postarajcie się wybrać nowy samochód o takich parametrach wnętrza wyposażenia jak 301 żeby zapłacić 40 tyś z ubezpieczeniem pełnym, ja tyle dałem z pełnym kołem i dywanikami w metalicznym lakierze na koniec sierpnia. czytaj więcej

Eksploatuję 301 z silnikiem 1,2 (przebieg ok. 12 tys.). O dziwo, przy swoich 72 KM nawet w terenie górskim radzi sobie całkiem dobrze. Średnie spalanie (miasto, trasa, góry) na dł. ok. 1500 km, to 5,6-5,7 litra E 95 a więc całkiem przyzwoite. Zaznaczam, że lubię dynamiczną jazdę. Nie podzielam zdania autora artykułu o leniwie reagującym wspomaganiu. Wręcz przeciwnie, uważam pracę układu kierowniczego za b.dobrą (nawet zbyt czułą). Zawieszenie dość twarde ale dobrze wybierające wszelkie nierówności drogi (test w Karkonoszach). Jedynym niegrożnym mankamentem jest specyficzna praca trzy cylindrowego silnika, zwłaszcza przy dynamicznym ruszaniu. Po rozpędzeniu już go prawie nie słychać. Muszę dodać, że auto robi duże wrażenie na widzących go pierwszy raz. Polecam zwłaszcza za tę cenę. P.S. Dla jasności, przejechałem na kołach (dużych i małych) coś ok. 1 mln. km. czytaj więcej

Cieszę się z każdego taniego samochodu, zwiększa to konkurencję i paru ludzi zastanowi się czy kupić zajeżdżone Audi czy tańszą odmianę Skody czy Peugeota. A już u drzwi stoją Chińczycy ze swoim tanim badziewiem. Wolę tańszego Citroena niż dalekowschodnie wynalazki spod Pekinu. Nawet jak zatrudnią znanych stylistów, konstruktorów i menagerów nie będą długo te samochody konkurencyjne w Europie. Jakość jest dalej chińska i to je ogranicza. Ale aby firmy samochodowe się rozwijały muszą również sprzedawać poza Europę. A w Afryce najważniejszym kryterium to cena, a tańsze europejskie auta mogą powalczyć o klienta. Dacia już odniosła sukces w Afryce północnej, dlaczego nie miałby Peugeot. czytaj więcej

NO, no - za niewielkie pieniądze można będzie wreszcie przemieszczać się NOWYM i markowym autem z niezłym wyposażeniem. Może nareszcie przereklamowane bezawaryjnością i obrośnięte w piórka Vieśwageny i bez wyrazu, a drogie jak nieszczęście z upiorno-dudkowatym logiem Skody przestaną straszyć na drogach i zrobi się inteligentniej - chociaż "fachury" i tak nie wysiądą vieśwagenów, a wysokostrzyżone wiejsko-przemądrzałe gnoje udające mafiozów z "Bejc" Jest szansa na odnowienie złomu (nienieckiego przeważnie) jeżdżącego po naszych, niezbyt równych drogach, jako, że zawieszenie w tych bliźniakach jest dobrze dobrane do naszych rzeczywistości. czytaj więcej

Kto normalny wyda minimum 40 tyś na goła blachę,kierownice i kabine pełna powietrza?? jakość w środku 301 jest porażająca!! tandetnie to za mało napisane,na pierwszy rzut oka widać że blacha jest o połowe "cieńsza" niz np w 208' sorry ale ja bym wolał 3-4 letnie Polo,a nawet ceed'a niz te "coś"--- jak już widze mocowania klapy bagażnika w sedanie co wchodzą do środka,wiem że auto to jest poniżej krytyki! załadujesz 3 walizki i albo nie zamkniesz albo zniszczysz sobie walizy/torby itd,szkoda gadać,,nigdy tyle kasy na tak nisko jakościowo autko. czytaj więcej

Peugeot 301 to tragiczna tandeta. po 100 tyś pada katalizator , koszt wymiany ok 2000 zł Blaszka cienka jak puszka od piwa , spalanie silnik 1,6 ok 7-8 litrów na 100km , trasa po mieście dużo więcej. Komfort jazdy średni , bardzo głośno słychać pracę silnika. Dodatkowo dzisiaj przestał odpalać . Ogólnie badziewie , szkoda kasy na ten model . czytaj więcej

Mam 301, każdemu polecę 301, a że tanio wykonany, cóż coś za coś. Wolałem nowego francuza niż 5 letniego niemca. Za 5 lat zmienię na nowego francuza, a tego zostawię w salonie. To mój drugi Peugeot, wcześniejszy jeszcze jeździ po 13 latach użytkowania i 350000 przebiegu. czytaj więcej

do "madagaskar": - zanim coś napiszesz to najpierw poczytaj o opcjach w wersjii pdst. chociażby - czy to naprawę golas ? - czy np.Golf lub inny pospolity u nas za taką cenę oferuje więcej ? czytaj więcej

40 tys. to cena godna uwagi, jednak taka wersa juz na starcie powinna być odpoowiednio wyposażona - radio, klima, elektryka, minim. 4 poduszi powietrzne, ESP, a nie golas bez niczego niemalże czytaj więcej

Pokażcie mi panowie samochód z tak ekonomicznym dieslem o takich gabatytach i wyposażeniem { allure} za jedyne 52000 PLN.Wsiądźcie, przejedźcie się na trasie a później gadajcie te głupoty. czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.