1. Samochody
  2. Opel
  3. Zafira
  4. Testy redakcyjne
Opel

Opel Zafira - Testy redakcyjne

Opel
Testy redakcyjne

Czytaj testy samochodów Opel Zafira Dziennikarze redakcji portalu mojeauto.pl testują najnowsze modele samochodów. Poznaj opinie ekspertów, pierwsze wrażenia z jazdy, wady i zalety modeli, porównania z innymi samochodami. Sprawdź jak samochody Opel Zafira wypadły na auto-testach.

Testy samochodów Opel Zafira

Używany Opel Zafira B: Auto dla siedmiorga

testy samochodów używanych 15-01-2015

Cecha szczególna – każda Zafira drugiej generacji jest siedmioosobowa. I nadal można ją kupić jako Zafirę Family. Jeśli jeździsz niewiele, poszukaj egzemplarza z silnikiem benzynowym.   

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

testy porównawcze 14-08-2014

Jeśli szukasz auta dla rodziny z dzieciakami, nie ominiesz kompaktowych vanów. Wzięliśmy na tapetę trzy modele – zbadaliśmy, ile w nich miejsca i które jeżdżą najbezpieczniej. Cena też grała rolę.

Dacia, Fiat, Kia, Opel i inni: porównanie 7 vanów

testy porównawcze 02-06-2014

Ponieważ życie raczej nie chce dopasować się do auta jakie mamy, postanowiliśmy my dopasować samochód do życiowych potrzeb: oto siedem 7-miejscowych aut, które mają wygodnie przewieźć liczną rodzinę. Sprawdzamy również, czy robią to bezpiecznie.

Opel Zafira Tourer: Sprinter, choć nie Mercedes

Testy samochodów 10-05-2014

Vany i minivany. Duże i często pokraczne, przy projektowaniu których nikt nie myślał o wyróżnieniach za design. Dobre właściwości jezdne muszą ustąpić miejsca komfortowi, a mocne silniki bezpieczeństwu i funkcjonalności. Na szczęście nie zawsze tak musi być. Wyjątkiem, być może tylko potwierdzającym regułę, jest Opel Zafira Tourer z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym biturbo.

Używane: Ford S-Max czy Opel Zafira?

testy samochodów używanych 05-05-2014

Porównujemy dwa zadomowione na rynku minivany. Ford S-Max jeździ jak porządna osobówka, a Opel Zafira kusi wnętrzem dla 7 osób w standardzie – którego więc wybrać?  

Citroen Grand C4 Picasso, Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer: Rodzinna miejscówka

testy porównawcze 31-03-2014

Gdy zwykłe kombi okazuje się za małe, nadchodzi czas vanów. Sprawdziliśmy, co potrafią trzej przedstawiciele tego gatunku wyposażeni w popularne diesle – nowy Citroën Grand C4 Picasso mierzy się z Zafirą Tourer i Fordem Grand C-Maxem.

Opel Zafira: Na dobry początek

test 27-03-2014

O vanach mówi się, że to najnudniejsze samochody na świecie. Są jednak wyjątki – np. Opel Zafira Tourer z 200-konnym silnikiem 1.6 SIDI. Mając takie auto łatwiej Ci będzie pogodzić się z faktem, że nie jesteś już singlem, lecz głową rodziny.   

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i VW Touran

testy porównawcze 24-04-2012

Nie tylko dla rodziny. Opel Zafira Tourer jest nie tylko większy niż popularne Ford Grand C-Max czy VW Touran, ale jeszcze kusi wyposażeniem. I weryfikuje pogląd, że mężczyzna przesiada się do vana dopiero wtedy, gdy jego towarzyszka życia ma zostać mamą.

Czy warto kupić: Opel Zafira (1999-2005)

Testy samochodów 29-02-2012

Jeśli masz sporą gromadkę dzieci i szukasz taniego minivana, który ma sprawdzić się głównie w roli szkolnego autobusu, a poza tym nie przekonują cię oferty francuskich producentów, to masz alternatywę. Jest nią Opel Zafira pierwszej generacji.

Zafira, Scenic, Verso i Touran – rodzina na swoim

testy porównawcze 31-07-2009

Przestrzeń oswojona. W rodzinie vanów zmiana pokoleń - właśnie pojawiły się nowe Renault Grand Scénic i Toyota Verso. Czy pokonają zasiedziałych na rynku Opla Zafirę i Volkswagena Tourana? Porównujemy wersje siedmiomiejscowe.

Touran, Zafira, C-Max i Mazda 5 – Kompaktowy jak van

testy porównawcze 16-06-2008

Wiosnę 2008 roku witają na rynku gruntownie odświeżone wersje Opla Zafiry i Mazdy 5. Czy odbiorą klientów odnowionym pod koniec 2007 roku konkurentom - Fordowi C-Maxowi i Volkswagenowi Touranowi?

Opel Zafira - Pora na prekursora

pierwsza jazda 20-03-2008

Pierwszy kompaktowy van z siedmioma miejscami na pokładzie doczekał się następcy. Opel Zafira ma praktyczny system składania foteli, większy bagażnik i wreszcie przestał wyglądać jak ubogi krewny.

Opel Zafira Essentia – Czas na zmiany?

pierwsza jazda 05-03-2008

Trzy lata po debiucie Zafiry II na drogi wyjeżdża jej odmłodzona wersja - bardziej dynamiczna, z nowymi silnikami, lepiej wyposażona.

Zafira, Touran i Grand Scenic - Max factor

testy porównawcze 11-02-2008

Jeszcze nie tak dawno niszowe, dziś już masowe pełną gębą. W teście najwyższe formy kompaktowych vanów, czyli wersje siedmiomiejscowe i napędzane najmocniejszymi silnikami Diesla - Opel Zafira, Volkswagen Touran i Renault Grand Scénic.

Dwa na jednym

testy porównawcze 28-11-2007

Renault Scénic był pierwszym europejskim kompaktowym vanem. Pomysł Francuzów okazał się zaraźliwy i wkrótce kolejni producenci zaczęli wytwarzać tego typu pojazdy. To samochody dla tych, którym nie wystarcza już tradycyjne kombi, bo chcą czegoś więcej. Czy to dostaną?

Opel Zafira: Przestronność przede wszystkim

Testy samochodów 19-10-2005

Ten niezwykle popularny, 7-miejscowy minivan zyskał dużą popularność głównie dzięki przestronności wnętrza oraz udanemu systemowi składania tylnych siedzeń. Sprawdziliśmy, czy druga generacja Zafiry również ma podobne zalety.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Klimatyzacja. Jak z niej korzystać?
Klimatyzacja. Jak z niej korzystać?
Latem jednym z najbardziej cenionych elementów wyposażenia samochodu jest klimatyzacja. Ale jak każdy układ w aucie wymaga odpowiedniej obsługi. Wyjaśniamy, jak korzystać z klimatyzacji, by działała skutecznie i przez lata.