1. Samochody
  2. Opel
  3. Zafira
  4. Testy redakcyjne
Opel

Opel Zafira - Testy redakcyjne

Opel
Testy redakcyjne

Czytaj testy samochodów Opel Zafira Dziennikarze redakcji portalu mojeauto.pl testują najnowsze modele samochodów. Poznaj opinie ekspertów, pierwsze wrażenia z jazdy, wady i zalety modeli, porównania z innymi samochodami. Sprawdź jak samochody Opel Zafira wypadły na auto-testach.

Testy samochodów Opel Zafira

Używany Opel Zafira B: Auto dla siedmiorga

testy samochodów używanych 15-01-2015

Cecha szczególna – każda Zafira drugiej generacji jest siedmioosobowa. I nadal można ją kupić jako Zafirę Family. Jeśli jeździsz niewiele, poszukaj egzemplarza z silnikiem benzynowym.   

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

testy porównawcze 14-08-2014

Jeśli szukasz auta dla rodziny z dzieciakami, nie ominiesz kompaktowych vanów. Wzięliśmy na tapetę trzy modele – zbadaliśmy, ile w nich miejsca i które jeżdżą najbezpieczniej. Cena też grała rolę.

Dacia, Fiat, Kia, Opel i inni: porównanie 7 vanów

testy porównawcze 02-06-2014

Ponieważ życie raczej nie chce dopasować się do auta jakie mamy, postanowiliśmy my dopasować samochód do życiowych potrzeb: oto siedem 7-miejscowych aut, które mają wygodnie przewieźć liczną rodzinę. Sprawdzamy również, czy robią to bezpiecznie.

Opel Zafira Tourer: Sprinter, choć nie Mercedes

Testy samochodów 10-05-2014

Vany i minivany. Duże i często pokraczne, przy projektowaniu których nikt nie myślał o wyróżnieniach za design. Dobre właściwości jezdne muszą ustąpić miejsca komfortowi, a mocne silniki bezpieczeństwu i funkcjonalności. Na szczęście nie zawsze tak musi być. Wyjątkiem, być może tylko potwierdzającym regułę, jest Opel Zafira Tourer z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym biturbo.

Używane: Ford S-Max czy Opel Zafira?

testy samochodów używanych 05-05-2014

Porównujemy dwa zadomowione na rynku minivany. Ford S-Max jeździ jak porządna osobówka, a Opel Zafira kusi wnętrzem dla 7 osób w standardzie – którego więc wybrać?  

Citroen Grand C4 Picasso, Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer: Rodzinna miejscówka

testy porównawcze 31-03-2014

Gdy zwykłe kombi okazuje się za małe, nadchodzi czas vanów. Sprawdziliśmy, co potrafią trzej przedstawiciele tego gatunku wyposażeni w popularne diesle – nowy Citroën Grand C4 Picasso mierzy się z Zafirą Tourer i Fordem Grand C-Maxem.

Opel Zafira: Na dobry początek

test 27-03-2014

O vanach mówi się, że to najnudniejsze samochody na świecie. Są jednak wyjątki – np. Opel Zafira Tourer z 200-konnym silnikiem 1.6 SIDI. Mając takie auto łatwiej Ci będzie pogodzić się z faktem, że nie jesteś już singlem, lecz głową rodziny.   

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i VW Touran

testy porównawcze 24-04-2012

Nie tylko dla rodziny. Opel Zafira Tourer jest nie tylko większy niż popularne Ford Grand C-Max czy VW Touran, ale jeszcze kusi wyposażeniem. I weryfikuje pogląd, że mężczyzna przesiada się do vana dopiero wtedy, gdy jego towarzyszka życia ma zostać mamą.

Czy warto kupić: Opel Zafira (1999-2005)

Testy samochodów 29-02-2012

Jeśli masz sporą gromadkę dzieci i szukasz taniego minivana, który ma sprawdzić się głównie w roli szkolnego autobusu, a poza tym nie przekonują cię oferty francuskich producentów, to masz alternatywę. Jest nią Opel Zafira pierwszej generacji.

Zafira, Scenic, Verso i Touran – rodzina na swoim

testy porównawcze 31-07-2009

Przestrzeń oswojona. W rodzinie vanów zmiana pokoleń - właśnie pojawiły się nowe Renault Grand Scénic i Toyota Verso. Czy pokonają zasiedziałych na rynku Opla Zafirę i Volkswagena Tourana? Porównujemy wersje siedmiomiejscowe.

Touran, Zafira, C-Max i Mazda 5 – Kompaktowy jak van

testy porównawcze 16-06-2008

Wiosnę 2008 roku witają na rynku gruntownie odświeżone wersje Opla Zafiry i Mazdy 5. Czy odbiorą klientów odnowionym pod koniec 2007 roku konkurentom - Fordowi C-Maxowi i Volkswagenowi Touranowi?

Opel Zafira - Pora na prekursora

pierwsza jazda 20-03-2008

Pierwszy kompaktowy van z siedmioma miejscami na pokładzie doczekał się następcy. Opel Zafira ma praktyczny system składania foteli, większy bagażnik i wreszcie przestał wyglądać jak ubogi krewny.

Opel Zafira Essentia – Czas na zmiany?

pierwsza jazda 05-03-2008

Trzy lata po debiucie Zafiry II na drogi wyjeżdża jej odmłodzona wersja - bardziej dynamiczna, z nowymi silnikami, lepiej wyposażona.

Zafira, Touran i Grand Scenic - Max factor

testy porównawcze 11-02-2008

Jeszcze nie tak dawno niszowe, dziś już masowe pełną gębą. W teście najwyższe formy kompaktowych vanów, czyli wersje siedmiomiejscowe i napędzane najmocniejszymi silnikami Diesla - Opel Zafira, Volkswagen Touran i Renault Grand Scénic.

Dwa na jednym

testy porównawcze 28-11-2007

Renault Scénic był pierwszym europejskim kompaktowym vanem. Pomysł Francuzów okazał się zaraźliwy i wkrótce kolejni producenci zaczęli wytwarzać tego typu pojazdy. To samochody dla tych, którym nie wystarcza już tradycyjne kombi, bo chcą czegoś więcej. Czy to dostaną?

Opel Zafira: Przestronność przede wszystkim

Testy samochodów 19-10-2005

Ten niezwykle popularny, 7-miejscowy minivan zyskał dużą popularność głównie dzięki przestronności wnętrza oraz udanemu systemowi składania tylnych siedzeń. Sprawdziliśmy, czy druga generacja Zafiry również ma podobne zalety.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.
Jak sen wpływa na jakość treningu? Jak sen wpływa na jakość treningu?