1. Samochody
  2. Opel
  3. Zafira
  4. Spalanie
Opel

Opel Zafira - Raporty spalania

Opel
Spalanie

Przedstawiamy raporty zużycia paliwa dla samochodów Opel Zafira. Raporty są zamieszczane przez samych kierowców użytkujących samochody Opel Zafira. Wybierz nadwozie, aby zobaczyć szczegóły spalania dla jego wersji i generacji. Sprawdź jakie wersje Opel Zafira mają najmniejsze spalanie

Ile pali Opel Zafira?

Kierowcy testują spalanie samochodów Opel Zafira

Ocena pracy silnika

silnik:ocena pracy silnika 4.31 4.31

głosów: 189

Opel Zafira- spalanie według kierowców

 
 
 

Najmniejsze spalanie - benzyna

Opel Zafira Tourer 2011-

Spalnie w mieście:
9,0l/100 km

Spalnie w trasie:
7,8l/100 km

Najmniejsze spalanie - olej napędowy

Opel Zafira C 16-

Spalnie w mieście:
6,5l/100 km

Spalnie w trasie:
6,0l/100 km

Zużycie paliwa samochodów Opel Zafira według nadwozia

Opel Zafira - van (5 drzwiowy)

 
Miasto: 9,7l Trasa: 7,7l
 
Miasto: 10,6l Trasa: 8,6l
 
Miasto: 8,1l Trasa: 6,4l

Użytkownicy o zużyciu paliwa Opel Zafira

Opel Zafira

 
miasto: 9,5l trasa: 7,5l

Opel Zafira 2005-2008 rok 2006

Użytkownik GLIK ocenił swój model.

Za zalety uważa: Przestronne i łatwe do zaadaptowania wnętrze - Dobra widoczność, lekko ograniczona przez lewy słupek (np przy skręcaniu w lewo trzeba uważać na pieszych na pasach). - Wygodne i przyjemne prowadzenie samochodu. Dobra widoczność w nocy. - Dobrze się trzyma drogi; Sporadyczne problemy z zawieszeniem (jeżeli już to końcówki drążków i łączniki stabilizatorów) - Dobrze wykonana, 0 rdzy (przynajmniej w tych wyprodukowanych w Niemczech). Wady: Zafira A - nadwozie: - kiepskie plastiki; - psujący się mechanizm podłokietnika; - w większości aut brak płynnego sterowania częstotliwością wycieraczek - Zafira A 2,0 DTL/I napęd: - wycierający się mechanizm sterowania biegami; - uszczelniacze wtrysków; - pompa wtryskowa - max 200tys. km, - uszczelniacze wału - jeśli zaczną cieknąć naprawa daje poprawę na 1 mies.; - ukręcające się świece żarowe (nie odkręcać!!!) - piasty przednie do wymiany po ok. 250tys. - awarie turbin - Większość aut (szczególnie diesli) ma cofnięte liczniki o ok. 20000tys. km przez co należy się liczyć z dużymi kosztami napraw. - Zafira B - nadwozie: - mniejsze lusterka niż w zafirze A, co trochę ogranicza widoczność do tyłu; - trzeszczący plastik na środku podszybia (deski rozdz.) - urywające się przewody w wiązce drzwi; - Zafira B 1,6 B napęd: - trochę za słaby silnik do tak ciężkiego auta; - stosunkowo drogi osprzęt do silnika (np listwa zapłonowa (580zł) zamiast zwykłej cewki za 30zł. - lekkie piski generowane przez przepustnicę w okolicy 2 tys obrotów - ciężkie sprzęgło; - wysokie spalanie jeżeli chce się wycisnąć coś więcej z silnika (np powyżej 120km/h) - słabej jakości amortyzatory tylne (max 100tys. km) - Większość aut (szczególnie diesli) ma cofnięte liczniki o ok. 200tys. km przez co należy się liczyć z dużymi kosztami napraw.

Opel Zafira

 
miasto: 9,5l trasa: 8,5l

Opel Zafira 1999-2005 rok 2004

Użytkownik Lion ocenił swój model.

Za zalety uważa: Bezawaryjność - cichy silnik, niskie spalanie - bezpieczna konstrukcja - doskonale chroni kierowcę i pasażera - przestronny i funkcjonalny jako osobowy-7 miejsc, i ciężarowy- składane wszystkie siedzenia - Tania eksploatacja- części zamienne dostępne wszędzie i tanie. Wady:

Opel Zafira

 
miasto: 8,5l trasa: 6l

Opel Zafira 1999-2005 rok 2004

Użytkownik Kris ocenił swój model.

Za zalety uważa: Przestronny - Pakowny - wygodny, wiele możliwości ustawienie fotela i kierownicy, wraz z podłokietnikiem. - dobry na długie trasy - bezawaryjny silnik NA ŁAŃCUCHU BEZ KONIECZNOŚCI, wymiany rozrządu. niedrogie i łatwo osiągalne części.. Wady: spalanie w mieście. - rgp - turbina.

Opel Zafira

 
miasto: 9l trasa: 6,5l

Opel Zafira 1999-2005 rok 2001

Użytkownik cold ocenił swój model.

Za zalety uważa: Przestronne, wygodne wnętrze. Dobra, wysoka pozycja za kierownicą. 7 miejsc lub duży bagażnik. - Niskie spalanie, w miarę dobra dynamika - Niezła i wciąż atrakcyjna stylistyka nadwozia. Proporcjonalna bryła nadwozia.. Wady: Słupki przednie ograniczają widoczność. Słaba widoczność do tyłu. - Głośna praca silnika. - Częste (zbyt częste) awarie. Szybkie zużywanie się elementów zawieszenia przedniego. Kłopoty z pompą wtryskową i turbosprężarką. - Stylistyka wnętrza mało ciekawa, pozbawiona polotu.

Opel Zafira

 
miasto: 9,5l trasa: 8,5l

Opel Zafira 2005-2008 rok 2007

Użytkownik Henryk ocenił swój model.

Za zalety uważa: Wszechstronność użycia możliwa z przestronności - Przycisk sport i odjazd ,że lepiej nie pytaj. - Zwinność i szybkość pomimo gabarytów - Relatywnie małe spalanie nawet przy ciężkiej nodze. - Dużo chętnych do napraw. Wady: Filtr cząstek stałych to tragedia z on w oleju silnika,czyli podwójny stan - Chwila nieuwagi z w/w i super problem - Producent o tym wie i co? nic czyli ignorowanie nas. - A S O -co mamy panu zrobić? Dobrze oczywiście-ale auto. Skąd niby mam wiedzieć co? - Naprawiacze mało kompetentni. Może szkolić ich masowo?

Opel Zafira

 
miasto: 8l trasa: 6,5l

Opel Zafira 2005-2008 rok 2007

Użytkownik szymek ocenił swój model.

Za zalety uważa: 7 miejsc,ładna sylwetka,może się podobać panią zwłaszcza jak się nią przejadą. - prostota obsługi,przydatne czujniki cofania. - stosunkowo tanie części zamienne.rozrząd ok 470zł komplet.. Wady: tylna kanapa, - widoczność na boki-przedni słupki - awarie egr,alternatora,auto raczej nie do jazdy po mieście ze względu na dpf-można go usunąć,duże spalanie zwłaszcza zimą dochodzi do 10l-jazda miejska. - - odpyryski maski od kamieni,rdzewiejąca tylna klapa pod chromowaną listwą.

Opel Zafira

 
miasto: 8l trasa: 7l

Opel Zafira 1999-2005 rok 2003

Użytkownik wędkarz ocenił swój model.

Za zalety uważa: bardzo dobry samochód rodzinny i na wypady z przyczepą kempingową - duży plus to 7 siedzeń - stosunkowo małe spalanie przy jeżdzie z pzyczepą. Wady:

Opel Zafira

 
miasto: 8l trasa: 7l

Opel Zafira 2005-2008 rok 2006

Użytkownik Igor ocenił swój model.

Za zalety uważa: Wygodny i funkcjonalny - fantastyczne możliwości ustawienia wnętrza - Dobre spalanie i osiągi - Wygodn pzycja jazdy i trzymanie foteli. Wady: JAKOŚĆ! Rozpada się w rękach. W ciągu 3 lat ponad 20 napraw w tym 4-5 poważnych (np. wymiana całej skrzyn biegów, bo rozsypałą się po 60.000 km) - Bardzo kosztowny serwis - Bardzo kiepska obsługa gwarancyjna

Opel Zafira

 
miasto: 8l trasa: 7l

Opel Zafira Tourer 2011- rok 2012

Użytkownik Gien ocenił swój model.

Za zalety uważa: Wyglad zewnetrzny - Wyglad wewnetrzny - Funkcjonalnosc foteli przod i tyl - Ergonomia przelacznikow - Nawigacja. Wady: Spalanie

Opel Zafira

 
miasto: 8l trasa: 6,5l

Opel Zafira 2005-2008 rok 2007

Użytkownik JL ocenił swój model.

Za zalety uważa: wygoda w podróży - niezawodny dwa razy unieruchomiony pod domem - umiarkowane spalanie - serwis co 30.000km. Wady: EGR pada co 85.000km

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 i Corolla zaliczyły testy Euro NCAP
Toyota RAV4 i Corolla zaliczyły testy Euro NCAP
Nowe modele Toyoty RAV4 oraz Toyoty Corolli otrzymały maksymalną ocenę 5 gwiazdek w nowych, bardziej wymagających testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2019.