1. Samochody
  2. Opel
  3. Cascada
Opel

Opel Cascada

Opel
Opel Cascada

Opel Cascada to przedstawiciel segmentu kompaktowych kabrioletów z miękkim dachem. Cascada powstała na bazie Astry IV, jednak w przeciwieństwie do swojego poprzednika (Astry Twin Top) otrzymała całkowicie nową nazwę. Światowa premiera Opla Cascady miała miejsce na wystawie w Genewie w 2013 roku i w tym też roku trafiła do sprzedaży. Co ważne, Opel Cascada wytwarzany jest w fabryce Opla w Gliwicach.

Ocena użytkowników

Kup Opel Cascada


 


 

Opel Cascada - opinie kierowców


Opel Cascada został oceniony 1 razy. Uzyskał średnią ocenę 5.00 na 5 możliwych punktów. 100% użytkowników określiło że warto kupić ten model

Ocena łaczna: 5.00

Liczba ocen: 1

Czy warto kupić ten model: tak 100% nie 0%

 

Opel Cascada - spalanie


Użytkownicy modelu Opel Cascada testują jego spalanie. Oto średnie zużycie paliwa w mieście i w trasie dla głównych rodzajów paliwa:
 
Liczba raportów:
1
1
śr. spalanie w mieście (l/100km)
9
9.0
śr. spalanie w trasie (l/100km)
7.5
7.5

 

Informacje o samochodach Opel Cascada

Opel Cascada - nowa wersja zamiast face liftingu

Aktualności 19-09-2016

Opel Cascada jest na rynku już trzy lata, więc aby go nieco odświeżyć, koncern General Motors wprowadzi nową wersję "Supreme". Czym się wyróżnia ta odmiana?

Gliwicka fabryka Opla przeżywa oblężenie

Aktualności 19-05-2016

Wszystko za sprawą Buicka Cascady, który jest niczym innym, jak Oplem o tej samej nazwie. To kabriolet, zbudowany na kompakcie bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Tam auta trafiają właśnie z gliwickiej fabryki.

Opel Cascada z nowym turbodieslem

Aktualności 12-06-2015

Tuż przed wakacjami Opel rozszerza ofertę swojego kabrioletu o wersję z mocnym i oszczędnym turbodieslem. Teraz można jeżdzić szybko, przyjemnie i rzadko odwiedzać stację benzynową.

Tak wygląda wodny test samochodu

Aktualności 17-04-2015

Jeżeli zastanawiacie się, czy w samochodach kabrio podczas mocnych opadów deszczu może przeciekać dach, to zobaczcie ten wodny test.

Dwumilionowy samochód z fabryki Opla w Gliwicach

Aktualności 10-04-2015

Choć oczy motoryzacyjnej Polski są skierowane na Poznań, ważne wydarzenie miało miejsce w Gliwicach. Z zakładów Opla wyjechał dwumilionowy samochód. Był nim Holden Cascada.

Buick Cascada z gliwickiej fabryki

Aktualności 12-01-2015

Amerykanie już niedługo będą kupować w salonach samochody składane przez polskich pracowników. Buick wprowadza do swojej oferty model Cascada, czyli odpowiednik europejskiego Opla o tej samej nazwie.

Specjalne wyróżnienie Euro NCAP dla Opla

Aktualności 04-12-2014

Niezależne stowarzyszenie badające poziom bezpieczeństwa nowych samochodów przyznało Oplowi nagrodę Euro NCAP Advanded Reward.

Opel Velite zamiast Cascady?

Aktualności 28-11-2014

Zagraniczne źródła donoszą, że koncern General Motors wystąpił do amerykańskiego urzędu patentowego o zarejestrowanie znaku towarowego o nazwie "Velite".

Wygodne fotele Opla z atestem

Technika 19-08-2014

Opel już zlicza wyniki sprzedaży nowej Merivy oraz odświeżonej Insigni. Niemcy zwracają uwagą przy okazji podsumowań na zastosowane w tych modelach komfortowe fotele z atestem AGR.

Test porównawczy cabrio: Cascada, A3, Golf.

testy porównawcze 18-06-2014

To nie są najbardziej rozchwytywane auta w Polsce. Ale czy zawsze musi być Skoda? Oto Cascada, A3 i Golf, czyli całoroczne kabriolety dla tych, którzy szukają lata nie tylko w wakacje.

Filmy i galerie samochodów Opel Cascada

Testy mojeauto.pl: Opel Cascada

Testy samochodów 14-04-2014

Otwarcie lini produkcyjnej Opla Cascada

Premiery i wydarzenia 01-03-2013

Opel Cascada

Samochody - katalog 17-10-2012

Opel Cascada

Samochody - katalog 17-10-2012

Opel Cascada to najnowszy cabriolet bazujacy na Astrze czwartej generacji. Samochód został wypsoażony w materiałowy dach, który możę być otwierany do prędkości 50 km/h.

Opinie i dyskusje o samochodach Opel Cascada

RomLys o Opel Cascada 2013-

Mam bardzo bogatą wersję , jest to rewelacyjne auto ,nie zamienił bym na Mercedesa klasy c , jak bym miał kupić jeszcze raz ? W tych pieniądzach nie ma lepszego auta cabrio jestem nim zachwycony , tak kupił bym go ponownie. czytaj więcej

Opel Cascada: Uroda to nie wszystko

Szkoda pieniędzy na auto z tak małym silnikiem. Tutaj potrzebna jest V6 benzynowa, najlepiej turbo o mocy ponad 200 koni, albo najmocniejszy diesel. Mój kabriolet waży tyle samo i przed chipem z mocą 168 koni to było auto dla emeryta, teraz jest 211 i to wcale nie jest ich nadmiar. Po prostu optymalnie - niezbędne minimum, żeby jeździć płynnie. Radzę zastanowić się nad kupnem auta z takim silnikiem, chyba, że ktoś wbrew autorowi artykułu zamierza jeździć tylko po mieście. A co do tej dygresji to jej nie rozumiem? Większość aut w naszym kraju nie kopci, poza starymi ciężarówkami i autobusami komunikacji miejskiej. Cała przyjemność jeździć właśnie po mieście z otwartym dachem, nie tylko na łonie natury :) czytaj więcej

Opel Cascada: Uroda to nie wszystko

w tej klasie aut najlepiej wypada focus cabrio, tyle że już go albo nie produkują albo nie jest dostępny na polskim rynku czytaj więcej

Opel Cascada: Uroda to nie wszystko

ja też uważam że nie ma nic przyjemniejszego jak jazda z otwartym dachem, powoli, przez centrum miasta, gdy na dworze sporo kresek powyżej zera i wszyscy z zazdrością spoglądają na mnie czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowy kwartał Kia Motors w Europie
Rekordowy kwartał Kia Motors w Europie
Kia Motors ma za sobą najlepszy w historii kwartał pod względem sprzedaży nowych aut w Europie.