1. Samochody
  2. Nissan
  3. NV200
  4. Testy zderzeniowe
Nissan

Nissan NV200 - Zobacz testy zderzeniowe

Nissan
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Nissan NV200 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Nissan NV200 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Nissan NV200 na testach zderzeniowych:

Nissan NV200

Test zderzeniowy Euro NCAP 2014.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
75%
Bezpieczeństwo dzieci:
80%
Bezpieczeństwo pieszego:
60%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
38%

Kabina pasażerska elektrycznego Nissana podczas zderzenia czołowego pozostała stabilna. Czujniki na manekinach wykazały dobrą ochronę kolan i ud kierowcy oraz przedniego pasażera, jednak dolna część kolumny kierownicy oraz niektóre obszary deski rozdzielczej stwarzają ryzyko obrażeń dla osób o innych gabarytach i przyjmujących inną pozycją za kierownicą. W teście zderzenia bocznego ochrona wszystkich części ciała była dobra, poza klatką piersiową, która jest chroniona w stopniu odpowiednim. W teście zderzenia ze słupem ucisk w okolicach żeber spowodował, że ochrona klatki piersiowej została oceniona tylko jako średnia. Również jako średnia została oceniona ochrona przed urazami kręgów szyjnych na przednich i tylnych siedzeniach.

Nissan NV200

Test zderzeniowy Euro NCAP 2013.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
68%
Bezpieczeństwo dzieci:
81%
Bezpieczeństwo pieszego:
67%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
55%

Nissan Evalia posiada na wyposażeniu standardowym układ ESP oraz system przypominający o zapięciu pasów na obu przednich fotelach. Wprawdzie na liście wyposażenia znajdziemy także ogranicznik prędkości, jednak nie został on oceniony, gdyż tylko wizualnie ostrzega kierowcę o przekroczeniu założonej prędkości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris - już cztery miliony egzemplarzy
Toyota Yaris - już cztery miliony egzemplarzy
Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) wyprodukowała już 4 miliony Yarisów. To zarazem czwarta już generacja, wytwarzana we francuskich zakładach.
Jaguar F-PACE Jaguar F-PACE