1. Samochody
  2. Nissan
  3. Navara
  4. Testy zderzeniowe
Nissan

Nissan Navara - Zobacz testy zderzeniowe

Nissan
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Nissan Navara wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Nissan Navara oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Nissan Navara na testach zderzeniowych:

Nissan Navara

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
24 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
40 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
14 pkt.

Navara uzyskała maksymalną liczbę punktów za ochronę 3-letniego dziecka w zderzeniu czołowym oraz bocznym. Obecność mocowań ISOFIX na zewnętrznych siedzeniach z tyłu jest niedostatecznie zaakcentowana. Jasno natomiast o niebezpieczeństwie umieszczania dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy naprzeciw aktywnej poduszki powietrznej informuje obrazek na osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera. Zwiększenie liczby języków, w jakich jest ta informacja, spowodował wzrost liczby punktów, a to się przełożyło na jedną więcej gwiazdkę za ochronę najmłodszych pasażerów.

Nissan Navara

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
18 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
32 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
14 pkt.

Ta część maski, w którą z największym prawdopodobieństwem uderzy głowa dorosłego, została oceniona jako odpowiednia. Wszystkie pozostałe badane obszary - zderzak, przednia krawędź maski oraz ta część maski, w którą może uderzyć głowa dziecka - zapewniają słabszą ochronę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus IS po tuningu TRD
Lexus IS po tuningu TRD
Japoński oddział Toyota Racing Development – oficjalnego warsztatu tuningowego Toyoty i Lexusa – prezentuje nowe części do sedana IS. Modyfikacje nie tylko dodają więcej sportowego stylu nadwoziu auta, ale wpływają również na jego zachowanie na drodze.