1. Samochody
  2. Nissan
  3. Micra
  4. Testy zderzeniowe
Nissan

Nissan Micra - Zobacz testy zderzeniowe

Nissan
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Nissan Micra wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Nissan Micra oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Nissan Micra na testach zderzeniowych:

Nissan Micra

Test zderzeniowy Euro NCAP 2010.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
84%
Bezpieczeństwo dzieci:
79%
Bezpieczeństwo pieszego:
58%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
57%

We wszystkich wersjach standardowym wyposażeniem Nissana Micry jest układ ESP, podobnie jak system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa jednak tylko na fotelu kierowcy. Z kolei ogranicznik prędkości jest dostępny poza wersjami wyposażeniowymi Visia.

Nissan Micra

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Nissan Micra miał niewielkie odkształcenia konstrukcji karoserii podczas przedniego uderzenia lecz pomimo poduszki powietrznej kierowca uderzył głową i klatką piersiową o kierownicę. Mimo zainstalowania do tylnych siedzeń fotelików z systemem ISOFIX trzylatek podczas przedniego uderzenia odniósł poważne obrażenia. Przednia szyba  ochroniła w ograniczony sposób dorosłego pieszego, podobnie jak przednia część maski dziecko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę
Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę
Volkswagen rozpoczyna zbieranie zamówień na nową wersję Volkswagena e-Up! Model ma między innymi większą baterię i zasięg.