1. Samochody
  2. Mitsubishi
  3. Outlander
Mitsubishi

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi
Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander pojawił się w 2003 roku po premierze na wystawie w Genewie, produkowany w Japonii jest europejskim odpowiednikiem nieznanego w Europie modelu Airtrek. Trudno zaklasyfikować go do jednego segmentu, to mieszanka auta terenowego, kombi, a nawet vana o sportowych i eleganckich rysach. Obecnie w sprzedaży znajduje się nowy Mitsubishi Outlander, który po raz pierwszy zaprezentowany został w 2006 r. na targach w Paryżu, zaś w 2009 roku pojawiła się wersja po liftingu.

Ocena użytkowników

Ocena ekspertów

Kup Mitsubishi Outlander


 


 

Mitsubishi Outlander - opinie kierowców


Mitsubishi Outlander został oceniony 89 razy. Uzyskał średnią ocenę 4.24 na 5 możliwych punktów. 76% użytkowników określiło że warto kupić ten model

Ocena łaczna: 4.24

Liczba ocen: 89

Czy warto kupić ten model: tak 76% nie 24%

 

Mitsubishi Outlander - awaryjność
68% Brak usterek


20% Nieznaczne usterki


11% Poważne usterki


Najczęstsze awarie: układ hamulcowy (17.00%), elektryka, elektronika,oświetlenie (15.00%), układ wydechowy (14.20%)

 

Mitsubishi Outlander - spalanie


Użytkownicy modelu Mitsubishi Outlander testują jego spalanie. Oto średnie zużycie paliwa w mieście i w trasie dla głównych rodzajów paliwa:
 
 
 
Liczba raportów:
89
23
7
59
śr. spalanie w mieście (l/100km)
12.4
11.9
16.2
9.1
śr. spalanie w trasie (l/100km)
9.8
9.8
12.2
7.4

 

Mitsubishi Outlander - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera: 88%

 

Informacje o samochodach Mitsubishi Outlander

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV w Polsce

wydarzenia 26-03-2020

Mitsubishi Outlander PHEV w nowej odsłonie debiutował dwa lata temu w Genewie. Doczekaliśmy się w końcu jego polskiej premiery. Znamy już cenę.

Mitsubishi mocno obniża ceny

Aktualności 17-01-2020

Wyprzedaż w polskich salonach Mitsubishi rozkręca się na dobre. W przypadku Outlandera można wydać nawet o 20 tys. zł mniej.

Mitsubishi - taniej niż myślisz 

finanse i prawo 03-07-2019

Kupując auto, nie można kierować się tylko emocjami, trzeba też uwzględnić racjonalne powody, czyli koszty eksploatacji. Pod tym względem godne polecenia są modele Mitsubishi.

Mitsubishi Outlander PHEV - Genewa 2018

wydarzenia 09-03-2018

Na salonie samochodowym w Genewie Mitsubishi prezentuje odświeżonego Outlandera PHEV, który ma przede wszystkim nowy napęd.

Mitsubishi Outlander PHEV z nowym silnikiem

wydarzenia 01-03-2018

Na salonie samochodowym w Genewie Mitsubishi zaprezentuje odświeżonego Outlandera PHEV, który ma przede wszystkim nowy napęd.

Mitsubishi Outlander - solidny średniak

pierwsza jazda 28-08-2017

Z bogatszym wyposażeniem i płynniejszą w działaniu skrzynią CVT Outlander bardzo chce udowodnić, że w swojej klasie wciąż ma coś do powiedzenia. Tyle że w porównaniu z konkurentami wciąż ma mniej mocnych argumentów.

Mitsubishi – nowy CUV w Genewie

wydarzenia 08-01-2017

Targi w Genewie ruszają już za dwa miesiące. Zobaczymy tam zupełnie nowy model, który wpisuje się w nową strategię japońskiego producenta.

Mitsubishi GT-PHEV - kolejna wizja hybrydy

wydarzenia 14-09-2016

Do Paryż Mitsubishi przywiezie auto o nazwie Ground Tourer PHEV, czyli studyjny pojazd skrywający pod karoserią hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Czy to zapowiedź nowego modelu?

Mitsubishi Outlander – diesel czy benzyna?

Testy samochodów 11-03-2016

Mitsubishi po raz drugi odświeżyło obecną generację Outlandera. Auto dostępne jest w dwóch wariantach silnikowych. Co wybrać drogiego diesla, czy ospałą benzynę? Różnica w cenie jest kolosalna.

Mitsubishi szykuje nowego crossovera

wydarzenia 05-11-2015

Mitsubishi Outlander po facliftingu pokazało światu nową stylistykę, która trafi też do kolejnego modelu. Czy będzie to następca ASX-a?

Filmy i galerie samochodów Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander 2016

Samochody - katalog 03-04-2015

Oto Mitsubishi Outlander w zmodernizowanej wersji - wyróżnia się szczególnie zupełnie nowym przodem, ale poprawiono także zawieszenie, sztywność nadwozia i poziom bezpieczeństwa czynnego. Auto jest gotowe, by konkurować z również zmodernizowanymi Toyotą RAV4 oraz Hondą CR-V.

Mitsubishi Outlander 2016

Samochody - katalog 03-04-2015

Mitsubishi Outlander na salonie samochodowym w Nowym Jorku objawił się światu w mocno zmodernizowanej wersji. Spośród 100 zmian zaaplikowanych przez zespół tokijskiej marki największe wrażenie robi przemodelowany przód pojazdu. Lepsze jest także wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo czynne SUV-a.

Testy zderzeniowe Euro NCAP: Mitsubishi Outlander PHEV

Testy samochodów 29-11-2013

Hybrydowa odmiana Mitsubishi Outlandera potwierdziła wysoki poziom bezpieczeństwa modelu ze standardowym napędem, zdobywając ponownie pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Testy mojeauto.pl: Mitsubishi Outlander

Testy samochodów 13-10-2010

Opinie i dyskusje o samochodach Mitsubishi Outlander

Kontrolka silnika Mitsubishi outlander 2.0 2003

w 2009 kupiła w salonie outlandera 2.0 disel, po roku musiałam wymienic tarcze hamulcowe bo drgała kierownica mimo że, samochód jest na gwarancji to wymiana na własny koszt bo tego gwarancja nie obejmuje, następnie zepsuł się mechanizm drzwi kierowcy ,otworzyłam i nie mogłam zamknąć, znowu naprawa na mój koszt bo za póżno zauważyłam i zepsułam prowadnice a zepsuta nie podlega gwarancji,po dwóch latach w trakcie manewru wyprzedzania samochód stracił moc-obroty poniżej 2000 i 80km na liczniku, z opresji wyszłam cało, w warsztacie powiedzieli że, winę ponoszę ja bo jeżdzie za mało dynamicznie.Przy kolejnej takiej sytuacji ,samochód stracił moc+ zapaliła sie kontrolka silnika,panowie stwierdzili że, może to wina paliwa.Zawziełam się i kazałam znależć usterkę i wymienić co trzeba (nadal samochód na gwarancji).Diagnoza wymiana turbosprężarki ale już zalecana wymiana oleju i filtrów to mój koszt własny(mimo że w/w wymieniałam w tym warsztacie w listopadzie)bo tego gwarancja nie obejmuje.Na sam koniec ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się że,nie dostanę gwarancji na nową część bo producent samochodu twierdzi że mi nie przysługuje i że, ta część straci gwarancje tak jak cały samochód czyli za dwa miesiące.Mam prośbę czy tak jest rzeczywiście czy tylko traktują mnie jak "blondynkę."Może ktoś miał podobne problemy. czytaj więcej

WŁĄCZAJĄCE SIĘ SAMOCZYNNIE ŚWIATŁA - odmowa naprawy gwarancyjnej

W sytuacji przedstawionych przez Panów należy podjąć następujące kroki: 1.Skorzystanie z prawa gwarancji za wady fizyczne na podstawie art. 560 par.1. Kodeksu Cywilnego. Artykuł ten uprawnia Pana do : Odstąpienia od umowy poprzez złożenie sprzedawcy oświadczenia. Rodzi to dla każdej ze stron obowiązek wzajemnego zwrotu świadczenia otrzymanego wcześniej od drugiej strony. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne. Taka sytuacja nie występuje w naszym przypadku , ponieważ sprzedawca odmawia i nie próbuje usuwać usterki w Pana samochodzie ostatecznie doprowadzając do pogorszenia stanu Pańskiego auta. I to rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne , ponieważ sprzedawca nie będzie miał już możliwości usuwania wad , tylko będzie zmuszony zwrócić Panu należność za samochód. Dzieje się tak dlatego, gdyż odmowa usuwania usterek kończyła się niepowodzeniem. W takim wypadku sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu poniesionych nakładów przez kupującego. To rozwiązanie/uprawnienie jest korzystne podwójnie ponieważ zgodnie z art. 579 Kodeksu Cywilnego może być wykonywane niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 2. Jeżeli otrzymał Pan dokument gwarancyjny , który potwierdzałby zobowiązania sprzedawcy z tytułu gwarancji , to wystawca gwar... czytaj więcej

Piotr o Mitsubishi Outlander VAN 2007-2010

Poszukując samochdu miałem sprecyzowane oczekiwania. Powinien mieć dużo miejsca w bagazniku i dobrze leżeć na szosie, a jednocześnie dobrze sobie radzić na drogach nie utwardzonych. Mitsubishi Outlander spełnia te oczekiwania, a nawet więcej - gdyż ma pewne przydatne funkcje jak mechaniczne składane tylne fotele oraz opuszczana tylna klapa - bardzo wygodne. Można narzekać na zbyt słabą moc silnika (140KM). Co prawda po chiptuningu wzrasta do 170 KM, ale efekf nie jest powalający (powinno być 190 KM przy tej masie). Trzeba jednak przyznać że na drugim, a zwłaczcza na trzecim biegu auto przyspiesza rewelacyjnie. Póżniej jest znacznie gorzej. Z napędem na 4 koła zachowuje się jak przyklejone do drogi. Jestem bardzo zadowolony i następne auto też będzie Mitsubishi Outlander, a może Pajero. czytaj więcej

WALD o Mitsubishi Outlander VAN 2007-2010

Cena za jaką można kupić dość dobrze wyposażonego Outlandera plasuje go obok Skody Octavii 4x4, jednakże porównywanie tych aut biorąc inne kryteria niż cenowe nie ma sensu. Z jednej strony mamy bardzo drogi compact promowany bezpodstawnie jako auto niemalże klasy średniej, które nie oszukując się z większymi i mniejszymi zmianami jest produkowane od około 10lat, z drugiej strony mamy średniej wielości solidnego SUV-a, któremu w pierwszym okresie produkcji nie dane było zbierać pochlebnych opinii niejako z urzędu zarezerwowanych dla dla Hondy CRV, czy Toyoty Rav-4, dziwnym trafem chwalącym legendarną oszczędność silnika diesla Toyoty, czy kulturę pracy Hondy porównywalną niemalże z pozbawioną wad jednostką bęzynową (prawdopodobnie najlepszą jednostką silnikową na świecie).Obiektywna prawda uwidacznia się w opiniach użytkowników i opublikowanym ostatnio w znanym czasopiśmie motoryzacyjnym teście SUV-ów. Zużycie paliwa Toyoty można między bajki włożyć, a silnik Hondy niestety, choć "poprawiony" daje się we znaki dla tych, co korzystają z auta głównie w mieście, gdyż filtr cząstek stałych nierzadko ma problem z dokończeniem procesu dopalania sadzy i auto niestety odpłatnie odwiedza servis.Zakup swojego SUV-a potraktowałem bardzo obiektywnie czytając opinie o poszczególnych modelach dochodząc do wniosku, że brak obiektywizmu w ocenie aut jest czymś bezpardonowym, nazwałbym wręcz opinią pisaną na zamówienie.Dlatego doradzam przede wszystkim z korzystania przede wszystkim z jazd... czytaj więcej

HFan o Mitsubishi Outlander 2007-2013

Samochód jaki jest kwestia gustu takie duże kombi ze sportowym zacięciem. Podkreślam że jest to mój drugi SUV poprzedni to CRV z 2003r. notabene kompletnie bezawaryjny i przy określeniu wyciszenia nie biorę pod uwagę oporów powietrza bo to normalka.Co jest fajne - nagłośnienie Rockforda, Ładne zegary w porównaniu do CRV RAV4 i XTrail plus za schowki w desce rozdzielczej,przesuwana tylna kanapa ale bezużyteczna przy kratce,dużo miejsca na nogi, zwyczajne relingi na bagażnik dachowy, niezły bagażnik, rozdział napędów z możliwością wyłączenia,precyzyjny układ kierowniczy choć kierownica ,,łapie'' dziury w jezdni, niezła elastyczność silnika ale porównuję do benzyny i niestety tyle Co mnie rozczarowało - bardzo głośna i niekomfortowa praca zawieszenia po prostu wali na dziurach jak diabli trzeba by pojeździć z tydzień testówką żeby to ocenić, silnik 2,2 niby ok szczególnie w porównaniu do TDI VW ale jakoś tak brzęczy, bardzo głośna praca wentylatora chłodnicy słychać go w środku bardziej niż silnik, samochód beznadziejnie wyciszony nie wiem jak można to znieść w przypadku TDI. Plastik na drzwiach i desce ma tendencje do brudzenia się od... dotykania palcami (zostają po prostu białe ślady), radio gubi sygnał stacji nawet tych a bardzo dobrym sygnale podczas słonecznego dnia nic nie widać na wyświetlaczu, tapicerka w moim przypadku w grę wchodziła tylko skóra bo ten welur taki jakiś nie fajny ale skóra też marnej jakości- w nowym jest już dużo lepsza tapicerka materiałowa i tą p... czytaj więcej

Kontrolka silnika Mitsubishi outlander 2.0 2003

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Podepnę się pod ten wątek, ponieważ mam ten sam problem. Sprowadziłem Mitsubishi Outlander I z 2003r benz 136 KM 4x4. Auto w dobrym stanie, silnik suchy, w ramach remontu wymieniłem rozrząd kompletny, oleje, filtry. Jeździ dobrze, normalnie pomimo, że od początku paliła się pomarańczowa kontrolka "awaria silnika" (check engine). Pierwsze sprawdzenie tej usterki pokazało, że przyczyną jest spalona grzałka w sondzie lambda. Chodzi o sondę nr 1- z przodu, widoczną od góry silnika wkręcaną w kolektor wydechowy (sonda nr 2- widoczna od spodu silnika jest ok). A więc sondę nr 1 (typ DOX-0315 firmy DENSO) wymieniono oraz wykasowano błąd. Sondę zdemontowaną przetestowano i faktycznie miała to uszkodzenie. Niestety, po dwóch dniach i przejechaniu ok 200km powtórnie zapaliła się ta kontrolka podczas jazdy. W takim stanie kontynuowałem jazdę łącznie ok 1000 km, a auto sprawowało się normalnie. Po czym znów elektronik zrobił test, który pokazał "awarię katalizatorów" i sprawdził sondę zamontowaną, która jest ok, po czym wykasował błąd "awaria silnika". Po tygodniu i przejechaniu kilkuset kilometrów znów się zapaliła ta kontrolka. Pytanie: Czy ktoś z użytkowników poznał ten problem? czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Mii electric. Pierwszy elektryczny Seat
Seat Mii electric. Pierwszy elektryczny Seat
Seat zaprezentował niedawno model Mii electric, swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, dostosowany do warunków miejskiej jazdy. Co o nim wiemy?