1. Samochody
  2. MG
  3. TF
  4. Testy zderzeniowe
MG

MG TF - Zobacz testy zderzeniowe

MG
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów MG TF wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów MG TF oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody MG TF na testach zderzeniowych:

MG TF

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
26 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
19 pkt.

Stylistyka modelu MG TF pochodzi z połowy lat 90-tych, kiedy rozpoczęto produkcję MGF'a. Ale samochód rok temu zmienił nazwę i przeszedł pewne zmiany. Należało do nich umieszczenie dodatkowej belki chronišcej drzwi. I, pomimo że duża część rozwiązań pochodzi sprzed 7 lat, samochód wypadł dobrze w zderzeniu czołowym i bocznym. W teście na zderzenie czołowe Euro NCAP zostawiło otwarty dach, by otrzymać wyniki w najgorszym z możliwych przypadków. Jednak testujący pozostawili dach w teście na zderzenie boczne, by sprawdzić, czy istnieje zagrożenie dla kierowcy ze strony wsporników dachu. MG Rover nie poleca umieszczania fotelika dziecięcego w samochodzie, chociaż można go zainstalować na siedzeniu pasażera. Ochrona zapewniona pieszym była więcej niż przeciętna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w samochodach elektrycznych?
Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w samochodach elektrycznych?
Nie jest tajemnicą, że ekstremalne warunki pogodowe wpływają na zmniejszenie zasięgu aut elektrycznych. Co można zrobić, żeby ten efekt zminimalizować? Oto kilka porad eksperta.