1. Samochody
  2. Mercedes
  3. Klasa A
  4. Testy zderzeniowe
Mercedes

Mercedes Klasa A - Zobacz testy zderzeniowe

Mercedes
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Mercedes Klasa A wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Mercedes Klasa A oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Mercedes Klasa A na testach zderzeniowych:

Mercedes Klasa A

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
93%
Bezpieczeństwo dzieci:
81%
Bezpieczeństwo pieszego:
67%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

W wyposażeniu standardowym Mercedesa klasy A znajdują się m.in. układ ESP oraz system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich fotelach i tylnej kanapie. Za dopłatą oferowany jest za to ogranicznik prędkości i dlatego nie spełniał on wymogów Euro NCAP i nie został oceniony.

Mercedes Klasa A

Test zderzeniowy Euro NCAP 2005.

Wynik ogólny:
36 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
38 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
17 pkt.

Nowa Klasa A wypadła podczas testów bardzo dobrze i zdobyła pięć gwiazdek za ochronę dorosłych pasażerów. W tej części testów auto straciło tylko jeden punkt. System bezpieczeństwa składa się m.in. z dwufazowych poduszek powietrznych, przednich pasów bezpieczeństwa z napinaczami i adaptacyjnymi ogranicznikami siły naciągu oraz montowanych w oparciach foteli bocznych poduszek powietrznych. Wszystkie siedzenia mają też inteligentny system przypominający o zapięciu pasów. Na dobrym poziomie była też ochrona dzieci i stosunkowo dobra ochrona pieszych, za którą A-klasa otrzymała 17 punktów na 36 możliwych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Kadett to początek historii elektrycznych Opli
Opel Kadett to początek historii elektrycznych Opli
Wraz z nową Corsą-e i hybrydą plug-in Grandlandem X, najnowsze zelektryfikowane Ople trafiają na drogi. Mało kto jednak wie, że już Opel Kadett miał wersję elektryczną.