1. Samochody
  2. Lada
  3. Niva
  4. Oceny i opinie
Lada

Lada Niva - Opinie kierowców

Lada
Oceny i opinie

Przedstawiamy opinie o samochodach Lada Niva. Prezentujemy opinie dla wielu wersji i generacji samochodów Lada Niva. Kierowcy oceniają główne elementy samochodu, wskazują wady i zalety. Wybierz nadwozie lub rodzaj silnika i zobacz jak kierowcy oceniają swoje samochody.

Jak kierowcy oceniają samochody Lada Niva?

Czy warto kupić Lada Niva?

TAK
NIE

Lada Niva - oceny kierowców

prowadzenie:prowadzenie - oceny kierowców 4.12
komfort jazdy:komfort jazdy - ocena kierowców 3.00
silnik:silnik - ocena kierowców 4.25
jakość i awaryjność:jakosc i awaryjnosc - ocena kierowców 3.88

Najlepiej oceniany silnik

Lada Niva benzynowy

3.81

100%

Kierowców uważa że warto kupić ten samochód

Najczęściej oceniana generacja

Lada Niva

3.81

Liczba kierowców którzy ocenili ten samochód: 8

Oceny samochodów Lada Niva według nadwozia

Lada Niva - suv (3 drzwiowy)

8 użytkowników oceniło Lada Niva suv na:

3.81

Oceny samochodów Lada Niva według silnika

Lada Niva - benzynowy

8 użytkowników oceniło Lada Niva benzynowy na:

3.81

Użytkownicy o wadach i zaletach Lada Niva

Lada Niva 1986- rok 1999

4.75

Użytkownik Łukasz Żółkowski ocenił swój model na 4.75

Za zalety uważa: Moje auto spisuje się znakomicie w każdych warunkach. Szosa, szutry, ciężki teren, śniegi, deszcz, błoto, wszędzie zachowuje optymalne parametry trakcyjne. - Samochód ma optymalne orzmiary. Kierowca ma swobodę działania , wygodne stanowisko i dobrą widoczność. Pasażerowie też mają dużo przestrzeni. Ogólnie jest to pnaprawdę przestronny samochód. - Dynamiczny silnik benzynowy o pojemności 1,7 wbrew niektórym opiniom, zapewnia dobre przyspieszenie podczas jazdy po twardym i w zupełności wystarczającą moc w każdym terenie. - Auto niezawodne, bardzo solidne i odporne. Zapewnia bardzo dobre, wręcz doskonałe właściwości jezdne na wszelkich bezdrożach a jeśli idzie o polskie drogi, jest poprostu niezniszczalne. Niestraszne mu wystające studzienki, głębokie dziury czy wielkie kałuże i zalane tunele, nawet zwalone drzewa :) . Przechodzi przez takie "przeszkody" jak czołg. - Bardzo skuteczne ogrzewanie i wentylacja zapewniają komfort i ciepło w najpotężniejsze mrozy. Efektywność gwarantowana fabrycznie do - 45 stopni. Ja przy - 30 sie gotowałem. Parujące szyby? Nie ma mowy! . Wady: Bardzo wiele zależy od opon. Na fabrycznych rosyjskich WLI-5 stosunkowo niski komfort jazdy po twardym. Szumią i trzęsą. Do tego najbezpieczniej jeździć do 100 km/h. Za to w terenie i w warunkach zimowych sprawdzają się znakomicie jeśli chodzi o trakcję. - Czasami przeszkadza fakt iż jest tylko dwoje drzwi i trzeba składać siedzenia żeby zając miejsce z tyłu. - Na oryginalnych oponach rosyjskich WLI-5 zużycie paliwa potrafi być dośc wysokie i przekraczać 13 litrów na 100 km/h - Trzeba się liczyć z faktem, że nieocynkowana blacha wymaga dość troskliwej cosezonowej pielęgnacji (zaprawki), jeśli auto przekroczyło wiek 10 lat, a jeśli idzie o podwozie, od nowości należy je konserwować regularnie co 2 lata. Wtedy naszej nieviasty rdza nie zeżre :) Przeglądy najlepiej w ASO co 10-15 000 km to gwarancja niezawodności! - Dość głośna dmuchawa, latem silnie nagrzewające się wnętrze. Trzeba mieć szeroko otwarte okna :)

Lada Niva 1986- rok 1995

4.25

Użytkownik kaess ocenił swój model na 4.25

Za zalety uważa: brak komputera - prostota w dostępie drobnych naprawach i modyfikacjach - wysoka, a zarazem pewna pozycja kierowcy - dobra widoczność - wspaniale trzyma się dogi w warónkach zimowych, jazda zimą to frajda, bardzo łatwe parkowanie nawet na wysokich krawężnikach - bezawaryjność, dobre ogrzewanie, podwójny układ hamulcowy, który gwarantuje, że nawet przy zerwaniu przewodu hamulcowego w ciężkim terenie, pojazd będzie można zatrzymać oraz brak zbiornika paliwa pod pojazdem, który również narażony jest na urwanie w terenowych warónkach - tani serwis i orginalne części zamienne. Wady: brak wspomagania kierownicy (w modelu z rocznika jaki posiadam, późniejsze mają) - mała pojemność bagażnika, dość toporny wygląd, jak na dzisiejsze wymagania - trudne wsiadanie i wysiadanie pasażerów tylniej kanapy

Lada Niva 1986- rok 1995

4.25

Użytkownik Piotr W. ocenił swój model na 4.25

Za zalety uważa: Wygląd. - Prześwit. - Cena aut używanych(można kupić samochód za 1900zł w dobrym stanie). - Brzmienie silnika. - Dużo egzemplarzy na rynku wtórnym.. Wady: Słabe zabezpieczenia antykorozyjne(rdza wychodzi nawet na dachu). - Duże zapotrzebowanie na paliwo. - Jakość wykonania wnętrza. - Skrzypienie podczas jazdy. - Mało miejsca na nogi z przodu i z tyłu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zużyte akumulatory Audi e-tron trafiają do riksz w Indiach
Zużyte akumulatory Audi e-tron trafiają do riksz w Indiach
Drugie życie dla wycofanych już z użycia akumulatorów samochodów elektrycznych daje niemiecko-indyjski start-up Nunam, wprowadzając na drogi Indii trzy elektryczne riksze. Są one zasilane zużytymi akumulatorami pochodzącymi z pojazdów testowych Audi e-tron.