1. Samochody
  2. Jeep
  3. Cherokee
  4. Testy zderzeniowe
Jeep

Jeep Cherokee - Zobacz testy zderzeniowe

Jeep
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Jeep Cherokee wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Jeep Cherokee oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Jeep Cherokee na testach zderzeniowych:

Jeep Cherokee

Test zderzeniowy Euro NCAP 2013.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
92%
Bezpieczeństwo dzieci:
79%
Bezpieczeństwo pieszego:
67%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
74%

System ESP, spełniający normy Euro NCAP, jest standardowym elementem wyposażenia wszystkich wersji Jeepa Cherokee. Podobnie jak system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich oraz tylnych siedzeniach oraz ogranicznik prędkości.

Jeep Cherokee

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
3 pkt.

Od sierpnia 2003 roku Jeep Cherokee jest wyposażony w inteligentne urządzenie przypominające o zapięciu pasów bezpieczeństwa przez kierowcę. W związku z tym auto otrzymało dodatkowy punkt, który przyczynił się do uzyskania w rankingu czterech gwiazdek. Ogólnie Cherokee wypadło dobrze w czasie testów i zasłużyło na otrzymaną ocenę. Kierowca jedynie był narażony na zbyt duże obciążenia podczas uderzeń, co mogło się przyczynić do obrażeń. Ochrona dzieci była skuteczna, szczególnie ich głowy były amortyzowane podczas zderzenia bocznego. Niestety słaba była ochrona pieszych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Opona Michelin CrossClimate 2 debiutuje w drugiej odsłonie, łącząc pozornie niedające się pogodzić osiągi opony letniej i zimowej.
Peugeot 308 Peugeot 308