1. Samochody
  2. Honda
  3. Jazz
  4. Testy zderzeniowe
Honda

Honda Jazz - Zobacz testy zderzeniowe

Honda
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Honda Jazz wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Honda Jazz oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Honda Jazz na testach zderzeniowych:

Honda Jazz

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
78%
Bezpieczeństwo dzieci:
79%
Bezpieczeństwo pieszego:
60%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

Obecnie system ESP jest dostępny w modelu Jazz bądź w standardzie, bądź jako opcja, w zależności od wersji oraz od kraju. Honda zapowiedziała, iż w 2009 roku będzie stopniowo zwiększać udział tego układu, tak by w styczniu 2010 już wszystkie sprzedawane wersje we wszystkich krajach miały ten system w standardowym wyposażeniu. Już dziś standardowym wyposażeniem Hondy Jazz jest za to system SBR na przednich i tylnych siedzeniach.

Honda Jazz

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
31 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
19 pkt.

Kabina Jazz-a okazała się mocna i stabilna, ulegając jedynie nieznacznym deformacjom podczas uderzenia przodem. System zabezpieczeń zadziałał dobrze chroniąc jadących i utrzymując głowę kierowcy z dala od kierownicy. Jednak siła, jak działała na klatkę piersiową kierowcy przy uderzeniu bocznym była wysoka. Ochrona dziecka w ocenie całkowitej jest dobra. Także ochrona pieszych została oceniona jako relatywnie dobra.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wielu z nas na wakacyjny urlop podróżuje samochodem. Warto poznać kilka najważniejszych zasad, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do celu.