1. Samochody
  2. Gaz

Gaz

Gaz
Gaz

Historia samochodów marki GAZ (Gorkowskij Awtomobilny Zawod) rozpoczyna się w 1929 roku, kiedy to ówczesne władze Związku Radzieckiego podjęły decyzję o stworzeniu zakładów produkujących samochody osobowe oraz ciężarowe. Pierwsze pojazdy marki GAZ powstały na licencji Fordów (osobowego A oraz ciężarowego AA).

Gaz - katalog modeli

Kup samochód marki Gaz


 

Informacje o samochodach marki Gaz

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i oszczędność

Aktualności 07-05-2015

W polskich salonach Opla możecie już kupować Corsy zasilane gazem LPG. Są tańsze w eksploatacji i mniej dokuczliwe dla środowiska.

Już 3 mln aut z LPG na polskich drogach

Aktualności 05-05-2015

Popularność aut napędzanych autogazem nie tylko nie maleje, co wciąż rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej Polaków decyduje się na montaż instalacji LPG do nowych aut, a także do samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Polacy kupują coraz więcej aut elektrycznych

Aktualności 30-04-2015

Europejskie stowarzyszenie producentów aut ACEA ogłosiło wyniki sprzedaży pojazdów o tzw. napędzie alternatywnym w krajach Starego Kontynentu. Wzrost zainteresowania tymi samochodami jest znaczny, a Polska pod tym względem bryluje.

Nowa Skoda Fabia teraz z instalacją LPG

Aktualności 30-01-2015

Na polskim rynku debiutuje Fabia z instalacją LPG przygotowaną przez firmę Landi Renzo. Włosi opracowali nowy system wtryskiwania gazu, który ochrania silnik przed przegrzaniem.

Ceny paliw w dół, najbardziej LPG

Aktualności 22-01-2015

Ciąg dalszy dobrych informacji dla kierowców. W tym tygodniu po raz kolejny na stacjach paliwowych można zauważyć obniżki cen. Na lidera w tym spadku cen tym razem jednak wybiło się autogaz.

Elektryczny, diesel, hybryda czy gaz?

finanse i prawo 23-12-2014

Samochód elektryczny, hybrydowy, zasilany „ropą” lub gazem – kiedy warto kupić auto inne niż z silnikiem benzynowym?

Auta z LPG - wciąż mamy obawy

Aktualności 17-11-2014

Choć eksploatacja samochodu z instalacją LPG pozwala zaoszczędzić nawet do 40 proc. kosztów na każdy kilometr w stosunku do aut z silnikami benzynowymi, wciąż takie rozwiązanie budzi u wielu kierowców różne obawy. Czy słusznie?

Silniki TSI w Skodzie również z LPG

Technika 28-08-2014

Do tej pory w ofercie Skody próżno było szukać modeli z benzynowymi jednostkami TSI, do których można było zamówić fabryczną instalację LPG. Teraz się to zmieni - pierwszym modelem z taką możliwością będzie Rapid z 1,2-litrowym motorem TSI.

Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Technika 20-08-2014

Od pewnego czasu przepisy pozwalają na samodzielne tankowanie gazu LPG przez klientów. Coraz większa liczba stacji paliw daje taką możliwość. To nic trudnego! Z naszego materiału dowiesz się, jak to zrobić!

Problemy z Zafirą CNG

Aktualności 13-08-2014

Choć ta wersja silnikowa Opla Zafiry nie należy do najpopularniejszych w naszym kraju, to jednak znalazła swoje grono nabywców. Teraz będą oni zmuszeni udać się do autoryzowanych serwisów niemieckiej marki.

Opinie i dyskusje o samochodach marki Gaz

Krzysiek R. o Gaz Gazela TD 2007-2010

Posiadam Gaza od 4 lat (ponad 65 tys. km) od nowości, prowadze wyłącznie sam, nie pożyczam i nik inny nie prowadzi, nigdy nie szaleję, nie wyżywam się - prowadzę spokojnie - i nie mogę nic bardzo złego powedziec o tym samochodzie, nie rozumiem tych słabych opinnii powyżej. Nowy samochód - jest bardzo wytrzymały, prosty w obsłudze, na droższy nie było mnie stać - i ponadto po co? do - pracy tak wystarczy. Miałem kilka zachodnich używanych skrzyńiaków i jak coś sie zepsuło to wiedziałem, że mam bardzo duży wydatek (lub często godziny/dni w kanale). Sprzedałem starocie i jestem zadowolony. Ogólnie auto jest ok. (jak się nie szanuje sprzętu to zamęczyć i zniszczyć można każdy) czytaj więcej

maciek o Gaz Gazela TD 2005-2007

Ten samochód nie jest dla takich, którzy jeżdżą samochodami typu ?idioten auto? (taksamo określa się w fotografii aparat automatyczny), a swojego Mercedesa, lub jakikolwiek inny 4x4 typu BMW, Nissan itp. można włożyć do lamusa w górach lub terenie. Gwarancje wyjechania z największego bagna pozwala jedynie pojazd z mechaniczną skrzynią rozdzielczą, blokadą mostów i porządnym napędem mostów, jakim jest Gazella. Kupując taki samochód trzeba zrezygnować z komfortu, bo nie jest on do tej pracy przeznaczony. O tak prostej budowie pojazd trzeba dbać i smarować, a nie tylko jeździć. Awarie które występują w Gazeli spowodowane są nieudolnością niektórych serwisów. Polecam Mercusa z Legnicy. Pozdrawiam czytaj więcej

acura

Mam pytanie: czy opłaca się w acurze mdx zmienić paliwo na gaz? czytaj więcej

strażak o Gaz Gazela TD 2005-2007

Auto wymaga wielu poświęceń i kilku porządnych modyfikacji. Od początku kiedy go mam, wymagało wielubdopracowań tzn. układu kierowniczego, i elektryki. Na dzień dzisiejszy auto po kilku przeróbkach sprawuje mi się dobrze. Nie znam lepszego auta do pracy w teren. Wierzcie mi, że jeździłem Gazelą w skrajnie ostrych warunkach, sprawdzając jej możliwości. Zdobyłem nim masyw Ślęży w zimie przy ostrych opadach śniegu, masyw Chełmca. Czarną górę w zimie [wystarczy dorobić łańcuchy]. Jeździłem nią też w błocie i też dobrze daje sobie radę. Auto zabudowywane jest dla służb specjalnych takich jak Straż Pożarna. W wielu akcjach ratowniczo - gaśniczych sprawdziło się. Np. podczas nieprzejezdych dróg w zimie. To auto nie jest wygodne ale praktyczne. Można nim przewozić ciężkie rzeczy, których nie przewieziecie sprinterem czy innym pojazdem. czytaj więcej

Gaz Opony

Gaz - Opony

Gaz Części samochodowe

Gaz - Części samochodowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi w Formule 1 - umowa z Sauberem
Audi w Formule 1 - umowa z Sauberem
Kolejny ważny kamień milowy na drodze Audi do Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA został zrealizowany: Audi wybrało Saubera na strategicznego partnera projektu i planuje nabyć udziały w Grupie Sauber.
Orlen Sport Orlen Sport