1. Samochody
  2. Ford
  3. Ranger
  4. Testy zderzeniowe
Ford

Ford Ranger - Zobacz testy zderzeniowe

Ford
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Ford Ranger wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Ford Ranger oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Ford Ranger na testach zderzeniowych:

Ford Ranger

Test zderzeniowy Euro NCAP 2011.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
96%
Bezpieczeństwo dzieci:
86%
Bezpieczeństwo pieszego:
81%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy są standardowym wyposażeniem wszystkich wersji Rangera i spełnia wymogi Euro NCAP. W standardzie znajdziemy także system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach, nie ma zaś ogranicznika prędkości.

Ford Ranger

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
19 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
28 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
11 pkt.

Przednia krawędź maski nie zdobyła ani jednego punktu za ochronę nóg pieszych. Ochrona, jaką ma zapewniać maska silnika, w miejscu gdzie może uderzyć głowa dziecka, została oceniona jako szczególnie słaba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autonomiczne pojazdy. Co warto o nich wiedzieć?
Autonomiczne pojazdy. Co warto o nich wiedzieć?
Autonomiczne pojazdy mają być przyszłością transportu nie tylko publicznego, ale i prywatnego. Jak dziś wygląda sytuacja z samojeżdżącymi autami?
SsangYong Korando SsangYong Korando