1. Samochody
  2. Ford
  3. Fusion
  4. Testy zderzeniowe
Ford

Ford Fusion - Zobacz testy zderzeniowe

Ford
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Ford Fusion wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Ford Fusion oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Ford Fusion na testach zderzeniowych:

Ford Fusion

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
24 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
11 pkt.

Ford Fusion wykorzystuje tę samą strukturę i konstrukcję podwozia, co Fiesta i w testach przedstawia się podobnie. Przedział pasażera okazał się mocny, w wyniku zderzenia czołowego uległ jedynie niewielkim zniekształceniom. Kierowca i pasażer z przodu są w niewielkim stopniu narażeni na uraz klatki piersiowej podczas silnego uderzenia, w wyniku sił przenoszonych przez pasy bezpieczeństwa. Ford włożył dużo wysiłku w zabezpieczenie przestrzeni w okolicach kolan kierowcy, jednakże pewne ryzyko pozostaje.Jak na model nieposiadający bocznych poduszek chroniących tułów, samochód dość dobrze chronił pasażerów podczas bocznego uderzenia. Zabezpieczenia dzieci zostały ocenione dobrze, podczas gdy ochrona pieszych reprezentuje podobny poziom do innych samochodów tej wielkości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do aut elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zaparowane szyby w samochodzie. Jak temu zaradzić?
Zaparowane szyby w samochodzie. Jak temu zaradzić?
W okresie jesienno-zimowym częstym problemem są zaparowane szyby w samochodzie. Tymczasem ograniczona widoczność może być przyczyną wypadku.
Przekładnia 1-biegowa Volkswagena Przekładnia 1-biegowa Volkswagena