1. Samochody
  2. Ford
  3. Focus
  4. Testy zderzeniowe
Ford

Ford Focus - Zobacz testy zderzeniowe

Ford
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Ford Focus wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Ford Focus oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Ford Focus na testach zderzeniowych:

Ford Focus

Test zderzeniowy Euro NCAP 2011.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
92%
Bezpieczeństwo dzieci:
82%
Bezpieczeństwo pieszego:
72%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

Standardowym elementem wyposażenia wszystkich wersji Forda Focusa jest m.in. układ ESP oraz system SBR przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich miejscach.

Ford Focus

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
35 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
40 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
15 pkt.

Nadwozie Focusa okazało się wyjątkowo mocne, a kabina pasażerska pozostała stabilna chroniąc wszystkich pasażerów. Naprawdę niewiele brakło do uzyskania maksymalnej liczby punktów za ochronę w zderzeniu przednim. System ochrony zawierał dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki, kurtyny powietrzne chroniące głowy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami naciągu. Ochrona przy zderzeniu bocznym była także imponująca, podobnie jak dobra ochrona dzieci. Stosunkowo dobra była także ochrona, jaką auto zapewniało przy zderzeniach z pieszymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota rozpoczyna produkcję silników w Polsce
Toyota rozpoczyna produkcję silników w Polsce
Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpoczyna produkcję najnowszej generacji silników benzynowych przeznaczonych do aut hybrydowych.