1. Samochody
  2. Ford
  3. Fiesta
  4. Testy zderzeniowe
Ford

Ford Fiesta - Zobacz testy zderzeniowe

Ford
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Ford Fiesta wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Ford Fiesta oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Ford Fiesta na testach zderzeniowych:

Ford Fiesta

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
91%
Bezpieczeństwo dzieci:
86%
Bezpieczeństwo pieszego:
65%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

Fiesta w standardzie posiada system ESP oraz system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach. Auto nie jest natomiast wyposażone w ogranicznik prędkości.

Ford Fiesta

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
38 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
20 pkt.

Zderzak zdobył maksymalną ocenę za ochronę nóg pieszych. Większość miejsc na masce, w które może uderzyć głowa dziecka, zapewnia dostateczną ochronę. Jednak już w okolicach przedniej szyby, czyli tam gdzie mogą uderzyć głową dorośli piesi, ochrona została oceniona jako szczególnie słaba.

Ford Fiesta

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
14 pkt.

Fiesta zapewniła dobrą ochronę we wszystkich testach, jakim została poddana, mimo tego, iż pasy bezpieczeństwa wywarły duży nacisk na klatkę piersiową kierowcy, zwiększając ryzyko obrażeń. Testujący zwrócili uwagę, że chociaż Ford dołożył starań, by chronić kolana kierowcy, nie zdołał zlikwidować wszystkich niebezpieczeństw. Ochrona w zderzeniu bocznym, osiągnięta przy braku poduszek powietrznych chroniących tułów, była umiarkowana. Ford zapowiada wprowadzenie nowego systemu ochrony dzieci ISOFIX a użyte w teście foteliki zostaną zastąpione innymi, mimo że sprawowały się całkiem nieźle. Ochrona zapewniona pieszym była lepsza od przeciętnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault, Dacia, Alpine na targach Paris Motor Show 2022
Renault, Dacia, Alpine na targach Paris Motor Show 2022
Renault, Dacia, Alpine i Mobilize biorą udział w tegorocznym Paris Motor Show 2022, odbywającym się od 17 do 23 października 2022 r. pod hasłem „Revolution is on”.
Dacia Sandero Dacia Sandero