1. Samochody
  2. Dodge
  3. Testy redakcyjne

Dodge - Testy redakcyjne

Dodge
Testy redakcyjne

Czytaj testy samochodów marki Dodge. Dziennikarze redakcji portalu mojeauto.pl testują najnowsze modele samochodów Dodge. Poznaj opinie ekspertów, pierwsze wrażenia z jazdy, wady i zalety modeli, porównania z innymi samochodami. Sprawdź jak modele Dodge wypadły na auto-testach.

Testy samochodów marki Dodge

Challenger R/T 383 i Shelby Mustang GT 500 – esencja Ameryki

testy porównawcze 13-05-2011

Były ostatnimi przedstawicielami ginącego gatunku. Dzikość i pragnienie wolności miały wypisane na twarzach. Dzisiaj są żyjącymi legendami - Shelby Mustang GT 500 i Dodge Challenger R/T.

Dodge Journey: Podróż wstecz

Testy samochodów 09-05-2011

Od paru dobrych lat Dodge próbuje wstrzelić się swoimi modelami z pogranicza segmentów na polski rynek. Po modelach takich jak Caliber, Nitro czy Avenger przyszedł czas na model Journey, który jest połączeniem vana, z aspiracjami SUVa.

Dodge Challenger SRT8 - Pomarańczowa Hemisfera

pierwsza jazda 05-02-2009

Dodge Challenger i Hemi. Już z daleka pachnie potężnym ośmiocylindrowym silnikiem, gumami palonymi na asfalcie i dzikim rykiem wydechu. Kultowy samochód lat 70. znów obudził się do życia.

Cicha noc, szybka moc

testy porównawcze 02-12-2008

300 km/h to za mało. Gdy nad wyczynowym torem w Nardo zachodzi słońce a rozgrzany asfalt zaczyna zlewać się z mrocznym horyzontem, do akcji wkracza "auto motor i sport". Nadchodzi czas bicia rekordów prędkości.

Crossfire i Viper - Jadowite żmije

pierwsza jazda 02-12-2008

Dawno, dawno temu samochód służył do przewozu ludzi i towarów. Ale szybko okazało się, że może też dawać radość i przyjemność z jazdy. Dziś auta sportowe to ważny segment rynku. Zwłaszcza w USA, gdzie jeździ ich wiele, w tym najnowszy Chrysler Crossfire, którego oglądamy na tle legendarnego Dodge'a Vipera.

Dodge Avenger: Ekonomiczna zemsta

Testy samochodów 08-10-2008

Samochody amerykańskie zawsze miały w sobie jakiś pierwiastek wyjątkowości. Przeważnie były wielkie i wygodne jak domowa kanapa. Z reguły miały potężne, pomrukujące silniki w układzie widlastym i napęd na tylną oś przekazywany przez toporny automat. Na dodatek nie za bardzo chciały skręcać. Nowy Dodge Avenger to amerykański przedstawiciel segmentu D, nijak mający się do utartych stereotypów. Sprawdziliśmy jak zeuropeizowany amerykaniec sprawdza się w polskich warunkach.

Dodge Journey – Nowy gracz

pierwsza jazda 28-08-2008

Pierwszy taki Dodge w Europie. Wygląda jak SUV, bliżej mu jednak do vana. Gdy się uprzeć - potrafi przewieźć nawet siedem osób. Oto Journey 2.0 CRD R/T ze skrzynią automatyczną.

Dodge Nitro kontra Suzuki Grand Vitara

testy porównawcze 22-01-2008

Ognisty mściciel – Dodge Avenger i Peugeot 407

testy porównawcze 18-01-2008

W budowaniu ognistego wizerunku pomaga agresywny wygląd, ten zaś najlepiej podkreślić jakimiś ognistymi nazwami. Musi być ostro, bezkompromisowo i pachnieć prochem, bo taki ma być Dodge. I jeśli chodzi o imiona na pewno jest. Caliber i Nitro to strzały i wybuchy, z kolei Avenger znaczy mściciel.

Czucie bluesa – Dodge Caliber i Honda Civic

testy porównawcze 17-01-2008

Dodge chce, żeby Europa poczuła takiego bluesa, jakiego słuchają Amerykanie. No to poczujmy. W naszym teście Dodge Caliber kontra Honda Civic.

Straszak

test 21-11-2007

Ma agresywny wygląd. Wydaje się, że w środku zmieści się cała rodzina Soprano. Sprawia wrażenie, że nic nie może go powstrzymać - nawet Talibowie. Ale to jedynie pozory. Dodge Caliber ma tylko agresywny wygląd.

Dodge Caliber: Pionier z Dzikiego Zachodu

Testy samochodów 05-01-2007

Jako pierwszy przedstawiciel amerykańskiej marki, Dodge Caliber już od ponad pół roku stara się zdobyć europejski rynek. Chyba nie idzie mu to jakoś źle, ponieważ przetartym przez niego szlakiem już wkrótce podążą kolejni śmiałkowie.

Inne testy samochodów marki Dodge

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia XCeed z wirtualnymi zegarami
Kia XCeed z wirtualnymi zegarami
XCeed to nowy miejski crossover marki Kia, który zadebiutuje 26 czerwca. Auto będzie dostępne z tzw. wirtualnym kokpitem.
TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT