1. Samochody
  2. Dacia
  3. Sandero
  4. Testy zderzeniowe
Dacia

Dacia Sandero - Zobacz testy zderzeniowe

Dacia
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Dacia Sandero wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Dacia Sandero oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Dacia Sandero na testach zderzeniowych:

Dacia Sandero

Test zderzeniowy Euro NCAP 2013.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
80%
Bezpieczeństwo dzieci:
79%
Bezpieczeństwo pieszego:
57%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
55%

W standardzie Dacii Sandero znajduje się układ ESP, podobnie jak i system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa, jednak tylko na przednich fotelach.

Dacia Sandero

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
24 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
38 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
6 pkt.

Dacia Sandero poddana została dwukrotnym próbom zderzeniowym. Z podstawowym poziomem wyposażenia Sandero zdobyło tylko trzy gwiazdki w teście zderzenia czołowego, zaś z pakietem "safety pack" - cztery. Euro NCAP uwzględnia jednak w swoich wynikach testów tylko wersje ze standardowym poziomem wyposażenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars odbywa się w tym roku już po raz 26. Od przeszło ćwierć wieku czytelnicy „auto motor i sport" wybierają najlepsze samochody roku. W tym roku do plebiscytu stanęło aż 387 modeli.