1. Samochody
  2. Citroen
  3. C5
  4. Testy zderzeniowe
Citroen

Citroen C5 - Zobacz testy zderzeniowe

Citroen
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Citroen C5 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Citroen C5 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Citroen C5 na testach zderzeniowych:

Citroen C5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
35 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
38 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
11 pkt.

Ochrona pieszych w razie kolizji z Citroenem C5 nie należy do najlepszych. Przednia krawędź maski nie zdobyła w teście ani jednego punktu, zaś ta część maski, w którą może uderzyć głową pieszy została oceniona jako słaba. Najlepiej w teście wypadł zderzak, który uzyskał maksymalną notę.

Citroen C5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
36 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
36 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
8 pkt.

Citroen C5 uzyskał bardzo dobre wyniki w teście. Stabilna kabina chroniła wszystkich pasażerów. C5 otrzymał prawie maksymalną liczbę punktów za zderzenie przednie, boczne i "ze słupem". Jednak otwarte tylne drzwi w zderzeniu bocznym zadecydowały, iż odjęto punkty. Auto zapewniło odpowiednią ochronę przewożonym dzieciom, w przeciwieństwie do pieszych.

Citroen C5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2001.

Wynik ogólny:
31 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
16 pkt.

Podczas testu jedne drzwi modelu C5 otworzyły się. Euro NCAP pozwoliło Citroenowi na ponowny test już zmodyfikowanego auta. Wprowadzone zmiany częściowo były udane i podczas testu na zderzenie boczne drzwi C5 przesunęły się, ale pozostały zamknięte. W pozostałych przypadkach, wytrzymała kabina pasażerska zapewniła nietkniętą, bezpieczną przestrzeń osobom znajdującym się w samochodzie. Drzwi kierowcy po zderzeniu można było normalnie otworzyć, a miejsce na nogi zachowało swój kształt. Klatka piersiowa kierowcy uderzyła w kierownicę, co zwiększyło ryzyko obrażeń tej podatnej na urazy części ciała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zderzenie boczne - jak uniknąć, na co uważać?
Zderzenie boczne - jak uniknąć, na co uważać?
Co roku na drogach ginie mnóstwo osób. Jak pokazują statystyki, szczególnie groźne jest zderzenie boczne, w którym kierowcę i pasażerów chroni znacznie mniej, niż w przypadku zderzenia czołowego.
Kia Niro EV Kia Niro EV