1. Samochody
  2. Chrysler
  3. PT Cruiser
  4. Testy zderzeniowe
Chrysler

Chrysler PT Cruiser - Zobacz testy zderzeniowe

Chrysler
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Chrysler PT Cruiser wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Chrysler PT Cruiser oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Chrysler PT Cruiser na testach zderzeniowych:

Chrysler PT Cruiser

Test zderzeniowy Euro NCAP 2002.

Wynik ogólny:
22 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
3 pkt.

Waga, wysokość i wysoko umieszczone siedzenia Chryslera PT Cruiser powinny pozwolić  na zapewnienie pasażerom należytego bezpieczeństwa w razie poważnego wypadku. Jednak testy na zderzenie czołowe pokazały, iż kierowca ryzykował obrażenia klatki piersiowej oraz górnej i dolnej części nóg. Również jego głowa była narażona na urazy. Dla kontrastu samochód spisał się dobrze w zderzeniu bocznym, w czym pomogła mu boczna poduszka powietrzna umieszczona w siedzeniu. Wyniki testów były tak różne, że Euro NCAP zastanawiało się nad przyznaniem dwóch gwiazdek jako ostatecznej oceny. Co więcej, fotelik nie ochronił 18-miesięcznego dziecka narażając go na ryzyko obrażeń szyi w zderzeniu czołowym. Również jego główka nie była chroniona w zderzeniu bocznym. Chrysler nie dołożył też większych starań, by chronić pieszych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris Cross. Hybrydowy SUV 4x4
Toyota Yaris Cross. Hybrydowy SUV 4x4
Toyota Yaris Cross zadebiutowała dziś, podczas konferencji prowadzonej za pośrednictwem internetu. Auto na bazie modelu Yaris ma stylistykę à la RAV4.