1. Samochody
  2. Chevrolet
  3. Camaro
Chevrolet

Chevrolet Camaro

Chevrolet
Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro to jeden z prekursorów segmentu tzw. pony cars, czyli mniejszych od muscle cars aut o równie mocnych silnikach, który swoje powstanie zawdzięcza w dużej mierze sukcesowi, jaki na rynku odniósł Ford Mustang. Debiut Camaro miał miejsce dwa lata po pojawieniu się Mustanga, 29 września 1966 r. Pierwsza generacja Camaro, wykorzystująca wiele wspólnych elementów z Pontiaciem Firebird, dostępna w wersji coupe 2+2 oraz cabrio, produkowana była do 1969 r. Druga w latach 1970-81, zaś trzecia, która po raz pierwszy była oferowana również jako pięciodrzwiowy hatchback, w latach 1982-92. Czwarta odsłona Camaro wytwarzana była od 1993 do 2002 roku. W 2006 r. zaprezentowana została koncepcyjna wersja coupe piątej generacji Chevroleta Camaro, zaś rok później wersja z otwieranym dachem. Wersja produkcyjna wytwarzana jest od 2009 roku i jest dostępna zarówno z silnikiem V6, jak i V8. W 2011 roku Chevrolet Camaro po raz pierwszy oficjalnie trafił także do sprzedaży na Starym Kontynencie, a od grudnia był oferowany także i na polskim rynku.

Ocena ekspertów

Kup Chevrolet Camaro


 

Informacje o samochodach Chevrolet Camaro

Nowy Chevrolet Camaro z turbodoładowaniem

wydarzenia 13-04-2018

Szósta generacja Chevroleta Camaro zadebiutowała z mocno zmienionym wyglądem i przede wszystkim nowym silnikiem pod maską. Na wzór Mustanga, mamy tu teraz czterocylindrowe turbo.

Chevrolet Camaro - wyścigówka z 1970 roku

wydarzenia 07-01-2017

W lutym na aukcji podczas Race Retro Historic Motorsport Show w Stoneleigh Park zostanie wystawiony unikatowy wyścigowy Chevrolet Camaro z 1970 roku. Wóz odniósł wiele wyścigowych zwycięstw i miał tylko dwóch właścicieli.

Ford Mustang, Dodge Challenger i Chevrolet Camaro - nie takie bezpieczne

wydarzenia 24-05-2016

Amerykański Instytut IIHS przeprowadził testy zderzeniowe trzech muscle carów z silnikami V8: Forda Mustanga, Chevroleta Camaro i Dodge'a Challengera. Niestety żaden z wymienionych samochodów nie uzyskał maksymalnej ilości punktów.

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 16-03-2016

Chevrolet oficjalnie ujawnił potężnego Camaro ZL1. Samochód, dzięki ogromnemu grillowi, masywnym zderzakom i masce, spod której wydaje się, że zaraz wyskoczy silnik, wygląda obłędnie. Do tego 6,2-litrowe V8 i mamy doskonałego amerykańskiego muscle cara XXI wieku.

Chevrolet Camaro ZL1 - diabeł pochodzi z Ameryki

wydarzenia 16-03-2016

Camaro ZL1 ma agresywną stylistykę i wygląda, jak wkurzony Transformer, któremu ktoś przerysował karoserię. Ogromne wybrzuszenie na masce skrywa stado liczą grubo ponad 600 KM.

Chevrolet Camaro 50th Anniversary - groźny typ

wydarzenia 08-03-2016

Chevrolet najpierw będzie oferował wersję specjalną z dwulitrowymi silnikami, a dopiero później wprowadzi 50th Anniversary z topowym silnikiem V8.

Camaro zaparkowało na dachu Subaru Outback

wydarzenia 24-07-2015

Policja wciąż ustala jak doszło do tego niecodziennego wypadku. W USA, w stanie Tennessee Chevrolet Camaro w niewytłumaczalny sposób zakończył swoją podróż na dachu Subaru Outback. 

Nowy Chevrolet Camaro Cabrio 2016 oficjalnie

wydarzenia 26-06-2015

Trzy jednostki napędowe, nowe, lżejsze nadwozie, nowoczesna konstrukcja i wiatr we włosach. Oto w skrócie nowy Chevrolet Camaro Cabrio.

Chevrolet Camaro Convertible - oficjalna premiera

Premiery 24-06-2015

Camaro zrzuciło dach na lato i prezentuje się fantastycznie. Elegancka linia kabrioletu w połączeniu z mocnymi silnikami to świetna kombinacja i można żałować, że Chevrolet przestał się interesować polskim rynkiem.

Oto nowy Chevrolet Camaro kabriolet

Aktualności 23-06-2015

Chevroletowi nie udało się utrzymać w tajemnicy wyglądu wersji cabrio nowego Camaro. Zdjęcia auta wyciekły przed premierą, dzięki czemu możemy zachwycać się jego sylwetką już teraz.

Filmy i galerie samochodów Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro ZL1 Cabrio

Samochody - katalog 12-10-2011

Camaro ZL1 na torze Nurburgring

Samochody - katalog 11-10-2011

Camaro ZL1 pokonuje okrążenie toru Nurburgring w czasie 7:41.27.

Chevrolet Camaro Synergy Series

Samochody - katalog 29-11-2010

Chevrolet Camaro

Samochody - katalog 11-05-2009

Nikomu nie trzeba przedstawiać Chevroleta Camaro - to już model produkcyjny. Nie pozostaje nic innego jak stać się jego właścicielem - mojeauto.tv

Opinie i dyskusje o samochodach Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro: Superbohater

do Pana Tad.: a może by tak czytać ze zrozumieniem? Mowa tam była o historii tego samochodu - w latach 60 jego konstrukcja była bazowana na Pontiacu Firebird (co, oczywiście, nie znaczy, że modelu współczesnego, tj. od roku 2010!). Poza tym, skupiając się na wyjątkowości tego samochodu w latach 60 w kategorii "Muscle" zapomina Pan chyba, że trochę wcześniej były auta takie, jak: Pontiac GTO (generacje 1964, '65, '66 itd.), Plymouth Belvedere/GTX, Plymouth Barracuda (potem jako 'Cuda), Plymouth Roadrunner, żeby nie wymieniać już Dodge Charger, Dodge Dart czy AMC Javelin, AMX itd. I one wszystkie były hitami w drugiej połowie lat 60, potem stały się "kultowe" - i do dziś tak jest, a może nawet bardziej... czytaj więcej

Chevrolet Camaro: Superbohater

Napisano powyżej ,że Camaro zbudowano na bazie Firebird (?). Tzn. co , p. redaktorze , jest na bazie Pontiaca, którego już nie ma na rynku. Maska , silnik ,zawieszenie ? A może klamki ,lusterka ? Pierwsze słyszę ,że Chevrolet buduje swoje auta na bazie Pontiaca. Nie zapędził się Pan emocjonalnie po przejażdżce prawdziwym amerykańskim autem ? 8- cylindrowym ? Chevrolet od samego początku produkcji szczycił się swoimi potężnymi silnikami 8- cylindrowymi !!! To były rakiety w tamtych czasach. W latach 60 -tych p.redaktorze , młodzież amerykańska oszalała na punkcie Chevroletów i osiągów tych aut. Wtedy każdy chłopak musiał zaszpanować przed dziewczyną Chevroletem ojca. Chevy i "rock and roll" to były najlepsze czasy w dziejach USA . No cóż ,było minęło. czytaj więcej

Chevrolet Camaro: Superbohater

Panowie niema o co szat rozdzierać, źródła mówią że Pontiac Firebird został zbudowany na platformie Chevroleta Camaro i był produkowany od 1967 do 2002 roku. Firebird został wprowadzony na rynek w tym samym roku co Chevrolet Camaro. Coupe z tylnym napędem przyczyniło się do wykreowania sportowego wizerunku marki Pontiac. Do rozpędzania Firebirda zaprzęgnięto sześcio- i ośmiocylindrowe silniki o pojemnościach dochodzących do 7,5 litra. Nazywany również "Ognistym ptakiem" był jednym z najbardziej charakterystycznych amerykańskich samochodów sportowych. Powstały cztery generacje Firebirda. W 2004 roku auto zostało zastąpione przez model GTO. czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Caddy 5. Premiera
Volkswagen Caddy 5. Premiera
Volkswagen Caddy piątej generacji zadebiutował na specjalnym pokazie w Dusseldorfie. Auto bazuje na platformie MQB i wejdzie do produkcji jesienią tego roku.
 Sundose WH  Sundose WH