1. Samochody
  2. BMW
  3. Seria 5
  4. Testy zderzeniowe
BMW

BMW Seria 5 - Zobacz testy zderzeniowe

BMW
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów BMW Seria 5 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów BMW Seria 5 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody BMW Seria 5 na testach zderzeniowych:

BMW Seria 5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2010.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
95%
Bezpieczeństwo dzieci:
83%
Bezpieczeństwo pieszego:
78%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
100%

We wszystkich dostępnych wersjach BMW serii 5 w standardzie znajduje się układ ESP oraz systemy przypominające o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich oraz tylnych siedzeniach, a także ogranicznik prędkości.

BMW Seria 5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
29 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
42 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
2 pkt.

Seria 5 posiada mocną i stabilną klatkę bezpieczeństwa pasażerów. Zdobyło 4 gwiazdki po tym, jak Euro NCAP zezwoliło na powtórzenie testów zderzenia przedniego i bocznego, po zastosowaniu w samochodzie ulepszonej kolumny kierowniczej, przestrzeni stóp, klamek, drzwi, poduszek i oprogramowania. Na klatce piersiowej manekina kierowcy zanotowano wysokie wartości oddziałujące podczas przedniego zderzenia. Jednak test zderzenia bocznego wypadł już lepiej. Inteligentny sygnalizator niezapięcia pasów działa dla kierowcy i pasażera przedniego. Starsze i młodsze dziecko były dobrze chronione, jednak zdolność auta do ochrony pieszych była kiepska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tomasz Pyzałka nowym członkiem zespołu PR Skoda Polska
Tomasz Pyzałka nowym członkiem zespołu PR Skoda Polska
Tomasz Pyzałka dołączył do Volkswagen Group Polska jako specjalista ds. komunikacji w zespole Skody.