1. Samochody
  2. BMW
  3. Seria 5
  4. Testy zderzeniowe
BMW

BMW Seria 5 - Zobacz testy zderzeniowe

BMW
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów BMW Seria 5 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów BMW Seria 5 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody BMW Seria 5 na testach zderzeniowych:

BMW Seria 5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2010.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
95%
Bezpieczeństwo dzieci:
83%
Bezpieczeństwo pieszego:
78%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
100%

We wszystkich dostępnych wersjach BMW serii 5 w standardzie znajduje się układ ESP oraz systemy przypominające o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich oraz tylnych siedzeniach, a także ogranicznik prędkości.

BMW Seria 5

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
29 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
42 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
2 pkt.

Seria 5 posiada mocną i stabilną klatkę bezpieczeństwa pasażerów. Zdobyło 4 gwiazdki po tym, jak Euro NCAP zezwoliło na powtórzenie testów zderzenia przedniego i bocznego, po zastosowaniu w samochodzie ulepszonej kolumny kierowniczej, przestrzeni stóp, klamek, drzwi, poduszek i oprogramowania. Na klatce piersiowej manekina kierowcy zanotowano wysokie wartości oddziałujące podczas przedniego zderzenia. Jednak test zderzenia bocznego wypadł już lepiej. Inteligentny sygnalizator niezapięcia pasów działa dla kierowcy i pasażera przedniego. Starsze i młodsze dziecko były dobrze chronione, jednak zdolność auta do ochrony pieszych była kiepska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce
SsangYong z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce
SsangYong coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku, notując w sierpniu wzrost rejestracji aż o 876 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Oznacza to zarejestrowanie w sierpniu dokładnie 410 sztuk.
Kia Niro EV Kia Niro EV