1. Samochody
  2. BMW
  3. Seria 3
  4. Testy zderzeniowe
BMW

BMW Seria 3 - Zobacz testy zderzeniowe

BMW
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów BMW Seria 3 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów BMW Seria 3 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody BMW Seria 3 na testach zderzeniowych:

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
95%
Bezpieczeństwo dzieci:
84%
Bezpieczeństwo pieszego:
78%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy jest standardowym elementem wyposażenia BMW serii 3 i spełnia wymagania Euro NCAP. W standardzie jest również system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich fotelach i tylnej kanapie. Z kolei ogranicznik prędkości dostępny jest jako opcyjne wyposażenie, dlatego nie został oceniony przez Euro NCAP.

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2005.

Wynik ogólny:
35 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
39 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
4 pkt.

Nowe BMW seria 3 uzyskało pięć gwiazdek za ochronę dorosłych pasażerów. Kabina pasażerska pozostała stabilna i dobrze chroniła wszystkich pasażerów. Samochód otrzymał prawie maksymalną liczbę punktów za zderzenie czołowe. Na dobrym poziomie była ochrona dzieci, zaś bardzo słabo BMW wypadło w części zderzenia z pieszym.

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2000.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
8 pkt.

Euro NCAP pozwoliło BMW ponownie przetestować Serię 3 po tym, jak poprawiono w nim ochronę w zderzeniu bocznym oraz rozwiązano problem związany z klamką w drzwiach. Pomimo to, samochód spisał się jedynie na tyle dobrze, by otrzymać cztery gwiazdki. W zderzeniu czołowym kierowca ryzykował obrażenia klatki piersiowej, zaś ochrona jego nóg była przeciętna. Natomiast w zderzeniu bocznym istniało niebezpieczeństwo obrażeń brzucha kierowcy. Ochrona pieszych była również niezadowalająca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG
W Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG
W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 – z napędem na gaz ziemny CNG.