1. Samochody
  2. BMW
  3. Seria 3
  4. Testy zderzeniowe
BMW

BMW Seria 3 - Zobacz testy zderzeniowe

BMW
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów BMW Seria 3 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów BMW Seria 3 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody BMW Seria 3 na testach zderzeniowych:

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
95%
Bezpieczeństwo dzieci:
84%
Bezpieczeństwo pieszego:
78%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy jest standardowym elementem wyposażenia BMW serii 3 i spełnia wymagania Euro NCAP. W standardzie jest również system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na przednich fotelach i tylnej kanapie. Z kolei ogranicznik prędkości dostępny jest jako opcyjne wyposażenie, dlatego nie został oceniony przez Euro NCAP.

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2005.

Wynik ogólny:
35 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
39 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
4 pkt.

Nowe BMW seria 3 uzyskało pięć gwiazdek za ochronę dorosłych pasażerów. Kabina pasażerska pozostała stabilna i dobrze chroniła wszystkich pasażerów. Samochód otrzymał prawie maksymalną liczbę punktów za zderzenie czołowe. Na dobrym poziomie była ochrona dzieci, zaś bardzo słabo BMW wypadło w części zderzenia z pieszym.

BMW Seria 3

Test zderzeniowy Euro NCAP 2000.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
8 pkt.

Euro NCAP pozwoliło BMW ponownie przetestować Serię 3 po tym, jak poprawiono w nim ochronę w zderzeniu bocznym oraz rozwiązano problem związany z klamką w drzwiach. Pomimo to, samochód spisał się jedynie na tyle dobrze, by otrzymać cztery gwiazdki. W zderzeniu czołowym kierowca ryzykował obrażenia klatki piersiowej, zaś ochrona jego nóg była przeciętna. Natomiast w zderzeniu bocznym istniało niebezpieczeństwo obrażeń brzucha kierowcy. Ochrona pieszych była również niezadowalająca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Ignis Hybrid. Nowy w rodzinie
Suzuki Ignis Hybrid. Nowy w rodzinie
Suzuki Ignis przeszedł gruntowny face lifting. Oprócz odświeżonego wyglądu auto zyskało nowy silnik hybrydowy.
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność VW zdecydowanie stawia na elektromobilność