1. Samochody
  2. BMW
  3. Seria 1
  4. Testy zderzeniowe
BMW

BMW Seria 1 - Zobacz testy zderzeniowe

BMW
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów BMW Seria 1 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów BMW Seria 1 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody BMW Seria 1 na testach zderzeniowych:

BMW Seria 1

Test zderzeniowy Euro NCAP 2011.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
91%
Bezpieczeństwo dzieci:
83%
Bezpieczeństwo pieszego:
63%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy jest standardowym elementem wyposażenia w BMW serii 1 i spełnia kryteria Euro NCAP. System przypominający o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach i na tylnej kanapie również jest elementem wyposażenia standardowego. Dodatkowym elementem wyposażenia jest ogranicznik prędkości, jednak nie spełnia on wymagań Euro NCAP.

BMW Seria 1

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
35 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
4 pkt.

BMW serii 1 ma bardzo mocną i stabilną kabinę pasażerską. Wynik pięciu gwiazdek został osiągnięty po powtórce zderzenia czołowego, po tym jak BMW poprawiło działanie poduszek powietrznych. Czujniki zlokalizowane na klatce piersiowej manekina-kierowcy wykazały duże obciążenie w zderzeniu czołowym, dużo lepiej było już w zderzeniu bocznym. Ochrona obu dzieci była tylko zadowalająca. Podobnie jak seria 5, również testowana w tej fazie, ochrona pieszych w razie kolizji była na bardzo słabym poziomie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi szykuje rewolucyjny samochód na Rajd Dakar 2022
Audi szykuje rewolucyjny samochód na Rajd Dakar 2022
Za trzy miesiące startuje czterdziesta czwarta edycja sławnego Rajdu Dakar. Dla Audi Sport termin ten oznacza początek prawdziwego wyścigu z czasem, zwłaszcza że zespół szykuje rewolucyjny samochód.
Ford Puma Ford Puma