1. Samochody
  2. Volvo
  3. XC60
  4. Testy zderzeniowe
Volvo

Volvo XC60 - Zobacz testy zderzeniowe

Volvo
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Volvo XC60 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Volvo XC60 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Volvo XC60 na testach zderzeniowych:

Volvo XC60

Test zderzeniowy Euro NCAP 2009.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
94%
Bezpieczeństwo dzieci:
79%
Bezpieczeństwo pieszego:
48%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

System ESP jest standardowym elementem wyposażenia wszystkich dostępnych wersji. Systemy przypominające o zapięciu pasów bezpieczeństwa w Volvo XC60 znajdują się zarówno na przednich, jak i na tylnych siedzeniach.

Volvo XC60

Test zderzeniowy Euro NCAP 2008.

Wynik ogólny:
37 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
39 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
17 pkt.

Zderzak otrzymał maksymalną ocenę za ochronę nóg pieszych. Jednak dodatkowe testy wykazały, że skrajne części zderzaka nie zapewniają już tak dobrej ochrony. Ta część maski, w którą może uderzyć głowa dziecka zapewnia odpowiednią ochronę, natomiast już te okolice, gdzie może uderzyć głowa dorosłego pieszego została oceniona jako słaba. Żadnego punktu nie zdobyła przednia krawędź maski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.
Citroen C3 Citroen C3