1. Samochody
  2. Subaru
  3. Outback
  4. Testy zderzeniowe
Subaru

Subaru Outback - Zobacz testy zderzeniowe

Subaru
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Subaru Outback wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Subaru Outback oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Subaru Outback na testach zderzeniowych:

Subaru Outback

Test zderzeniowy Euro NCAP 2014.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
85%
Bezpieczeństwo dzieci:
87%
Bezpieczeństwo pieszego:
70%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
73%

Subaru Outback

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Euro NCAP wybrało do testów Subaru Legacy w wersji kombi, gdyż te modele sprzedają się lepiej niż limuzyny. Auto z napędem na cztery koła spisało się dobrze: kabina pozostała nienaruszona po zderzeniu czołowym, drzwi od strony kierowcy można było normalnie otworzyć po wypadku (cecha bezpiecznego samochodu) a miejsce na nogi zachowało swój kształt. Nacisk wywierany na klatkę piersiową kierowcy był stosunkowo duży, ale dzieci chronione były wyjątkowo dobrze. Informacja o bezpieczeństwie dzieci umieszczona w samochodzie i na fotelikach była jasna i kompletna. Starsze dziecko korzystało z fotelika ISOFIX zamocowanego za pomocą górnego zaczepu, co zwiększa stabilność. Wynik uzyskany w zderzeniu bocznym był również bardzo dobry, jednak ochrona pieszych oceniona została jako słaba. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross