1. Samochody
  2. Rover
  3. 25
  4. Testy zderzeniowe
Rover

Rover 25 - Zobacz testy zderzeniowe

Rover
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Rover 25 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Rover 25 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Rover 25 na testach zderzeniowych:

Rover 25

Test zderzeniowy Euro NCAP 2000.

Wynik ogólny:
16 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
18 pkt.

Test na zderzenie czołowe miał miejsce w 2000 roku. Test na zderzenie boczne również, lecz pojawiły się problemy, a co za tym idzie potrzeba ponownego przetestowania auta. Jednakże wtedy testy zostały wstrzymane ze względu na wątpliwą przyszłość Rovera. Kiedy producent samochodu znów wyszedł na prostą, przeprowadzono testy: tutaj zamieszczone są rezultaty ponownego testu na zderzenie boczne i wyniki pierwszego testu na zderzenie czołowe. Rover 25 to przeróbka modelu 200 z połowy lat 90 i ochrona, jaką zapewnia jest słabsza niż niektórych nowoczesnych modeli. Ochrona w zderzeniu czołowym była słaba, chociaż w zderzeniu bocznym była bardzo dobra, zważywszy na brak  poduszek powietrznych. Ochrona dzieci była słaba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.