1. Samochody
  2. Rover
  3. 25
  4. Testy zderzeniowe
Rover

Rover 25 - Zobacz testy zderzeniowe

Rover
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Rover 25 wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Rover 25 oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Rover 25 na testach zderzeniowych:

Rover 25

Test zderzeniowy Euro NCAP 2000.

Wynik ogólny:
16 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
18 pkt.

Test na zderzenie czołowe miał miejsce w 2000 roku. Test na zderzenie boczne również, lecz pojawiły się problemy, a co za tym idzie potrzeba ponownego przetestowania auta. Jednakże wtedy testy zostały wstrzymane ze względu na wątpliwą przyszłość Rovera. Kiedy producent samochodu znów wyszedł na prostą, przeprowadzono testy: tutaj zamieszczone są rezultaty ponownego testu na zderzenie boczne i wyniki pierwszego testu na zderzenie czołowe. Rover 25 to przeróbka modelu 200 z połowy lat 90 i ochrona, jaką zapewnia jest słabsza niż niektórych nowoczesnych modeli. Ochrona w zderzeniu czołowym była słaba, chociaż w zderzeniu bocznym była bardzo dobra, zważywszy na brak  poduszek powietrznych. Ochrona dzieci była słaba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.
Nowa Ty w cztery dni, czyli jak było na obozie Fit&Food Camp Nowa Ty w cztery dni, czyli jak było na obozie Fit&Food Camp