1. Samochody
  2. Renault
  3. Laguna
  4. Testy zderzeniowe
Renault

Renault Laguna - Zobacz testy zderzeniowe

Renault
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Renault Laguna wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Renault Laguna oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Renault Laguna na testach zderzeniowych:

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2007.

Wynik ogólny:
36 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
41 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
10 pkt.

Przednia krawędź maski nie zdobyła ani jednego punktu za ochronę nóg pieszych. Niewiele tylko lepiej oceniona została maska, za ochronę jaką ma zapewnić głowie pieszego w razie uderzenia o maskę.

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Dzięki zainstalowaniu systemu przypominającego o zapięciu przez kierowcę pasów bezpieczeństwa Laguna uzyskała dodatkowy punkt w porównaniu do testów z 2001 roku i obecnie posiada 34 punkty. Konstrukcja samochodu okazała się bardzo stabilna i zapewniła dobrą ochronę pasażerom. Laguna uzyskała komplet punktów w teście na zderzenie boczne, a podczas zderzenia czołowego straciła tylko jeden.

Renault Laguna

Test zderzeniowy Euro NCAP 2001.

Wynik ogólny:
33 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Początkowe testy pokazały, że nowa Laguna była bliska uzyskania pięciu gwiazdek. To spowodowało, że Renault postanowiło ulepszyć auto i zgodzono się przetestować nową wersję samochodu. Koncern lepiej przystosował system ochrony i boczne poduszki powietrzne, co dało pożądane efekty. Konstrukcja samochodu okazała się bardzo stabilna i zapewniła dobrą ochronę pasażerom. Laguna uzyskała komplet punktów w teście na zderzenie boczne, a podczas zderzenia czołowego straciła tylko jeden.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - sprzedaż w Polsce
Kia Stinger - sprzedaż w Polsce
Kia Stinger to pierwszy w historii marki sportowy model typu Gran Turismo. Jak wygląda jego sprzedaż w Polsce? Okazuje się, że całkiem nieźle.