Samochody > Peugeot > 206 > Forum

Co kierowcy myślą o swoich samochodach Peugeot 206

Łączna ocena

4.47

Peugeot 206 – oceny kierowców

Samochody Peugeot 206 zostały ocenione przez użytkowników mojeauto.pl 158 razy. Łączna ocena to 4.47 na 5. To dobry wynik. Co oceniają kierowcy użytkujący te samochody na co dzień? Prowadzenie – tu ocena wynosi 4.72, silnik – 4.58, komfort jazdy – 4.41 i jakość i awaryjność – 4.16.

Użytkownicy samochodów Peugeot 206

hydro zagadka:)

Witam!w sobote mialem bardzo ciekawe zdarzenie z moim pugiem 206 2003hdi 2003 rok 90 koni. Poprzedniego dnia dzialalo wszystko bez problemu ale jechalem troche km na rezerwie. Nastepnego dnia dotankowalem, ale odpalajac samochod jakos "dziwnie" zaczal chodzic. Ale mysle, ze to cos mi sie zle wydaje. Wiec jade.Po ujechaniu z jakis 8 km nagle widze jakby cos mi sie palilo z tylu samochodu. Zatrzymalem sie, wysiadlem, z rury ostro kopcil ale mysle ze moze wjechalm w kalurze i dlatego taka kupa oparow. Jade dalej. i za jakies 2-3 km pomimo wcisniecia sprzegla silnik wchodzil sam na obroty i tak przy kazdej probie.Po jakis 2 km zgasl i juz nie odpalil. Kreci ale tak jakby paliwo nie dochodzilo. Podejrzenie padlo na pompe paliwa. Okazala sie czysta i sprawna a filtr paliwa wymieniony. Czy macie jakies koncepcje co padlo? Elektromechanik po podlaczeniu komputer nic nie wykryl zadnych bledow a zmierzyl cisnienie na pompie wtrskowej i okazalo sie za male - stwierdzil ze jest uszkodzona.A to ze bilay dym to ze uszczelniacz na turbinie padl i olej dostaje sie do wydechy i do cylindrow.omimo wymiany dzisiaj pompy z (niby)dobrego auta ma takie samej objawy-nie odpala no chyba ze postoi dzien to wtedy odpali ale za drugim razem juz nie chce. turbiny nawet juz nie ruszalem.... zapomnailem dodac ze pompowtryskiwacze sprawdzane byly i niby ok wszystkie.Dzisiaj sprawdzony zostal stan oleju i poszedl jakims cudem 1 cm poza stan maxa gdzie ja nigdy nie dolewam oleju a podczas wymiany le... czytaj więcej

Peugeot 206 - Problem z odpaleniem samochodu

Po włożeniu kluczyka z wbudowanym transponderem (nadajnikiem) do stacyjki i włączeniu zapłonu następuje wymiana sygnałów (danych). Sygnał z kluczyka wysyłany jest do immobilizera (do urządzenia sterującego). Sygnał ten jest analizowany; gdy sygnał się zgadza, immobiliser przesyła swój sygnał do kluczyka zapłonu, który uruchamia w transponderze proces obliczeniowy (sprawdzający). Gdy sygnały są identyczne (w transponderze i urządzeniu sterującym immobilizera) kluczyk zostaje uznany za właściwy. Wówczas immobiliser i urządzenie sterujące pracą silnika wymieniają się sygnałami kodowymi; jeśli są zgodne następuje zwolnienie blokady i można uruchomić silnik. Blokady mogą być różne. Najczęściej występuje odcięcie zasilania pompy paliwowej, przez co paliwo nie płynie do silnika lub odcięcie zapłonu, ewentualnie (bardzo rzadko) odcięcie całej elektroniki. Cała wymiana danych (pomiędzy transponderem, immobilizerem i urządzeniem sterującym pracą silnika) trwa kilka milisekund. Na blacie licznika, rzadziej na desce rozdzielczej umieszczona jest kontrolka sygnalizująca stan immobilizera. tak mówią instrukcje czytaj więcej

gasnąca 206

Witam prosze Pani czy problem już jest załatwiony. Dokłądnie od 2 miesięcy miewam to samo .Zdarza się to bardzo rzadko.Mechanik powiedział,że musi sam być świadkiem tej usterki z tym,że jak mi się to dzieje to jest po zaknięciu warsztatu lub jest niedziela kiedy warsztaat jest nieczynny . Mam dokładnie to samo gaśnie mi auto przy wrzucaniu 2 biegu mimo ,ż emam wciśnięte sprzęgło po jego puszczeniu auto znów się zapala .Miałem też sytuacje ze 3 rayz ze zgasł mi przy skecie na skrzyżaoniu i kierownica się zablokował jeszcze troszke a wjechałbym na osiedle . Z tym,że wtedy auto zapaliło się po puszczeniu sprzęgła i uznałem ,że to może moja wina .Nie było to zauważalne aż tak . Jednak zaczyna mnei to już bardzo denerwować.gaśnie mi co chwile i ludzie patrza na mnie jak na debila.Nie rozumieją tego że mam coś z autem .Myślą ,że nie umiem nim jezdzić. Mma też taki problem ,ze auto traci moc ,przy wciskaniu pedału gazu w podłoge momentami jedzie 30 km./h po czym wstrzela jak petarda nawet po sekundzie do 70-80km/h Mma nadzie ze sie rozumiemy Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam czytaj więcej

Problem z gasnącą 206stką

Witam prosze Pani czy problem już jest załatwiony. Dokłądnie od 2 miesięcy miewam to samo .Zdarza się to bardzo rzadko.Mechanik powiedział,że musi sam być świadkiem tej usterki z tym,że jak mi się to dzieje to jest po zaknięciu warsztatu lub jest niedziela kiedy warsztaat jest nieczynny . Mam dokładnie to samo gaśnie mi auto przy wrzucaniu 2 biegu mimo ,ż emam wciśnięte sprzęgło po jego puszczeniu auto znów się zapala .Miałem też sytuacje ze 3 rayz ze zgasł mi przy skecie na skrzyżaoniu i kierownica się zablokował jeszcze troszke a wjechałbym na osiedle . Z tym,że wtedy auto zapaliło się po puszczeniu sprzęgła i uznałem ,że to może moja wina .Nie było to zauważalne aż tak . Jednak zaczyna mnei to już bardzo denerwować.gaśnie mi co chwile i ludzie patrza na mnie jak na debila.Nie rozumieją tego że mam coś z autem .Myślą ,że nie umiem nim jezdzić. Mma też taki problem ,ze auto traci moc ,przy wciskaniu pedału gazu w podłoge momentami jedzie 30 km./h po czym wstrzela jak petarda nawet po sekundzie do 70-80km/h Mma nadzie ze sie rozumiemy Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam czytaj więcej

peugeot 206 - sprawdz silnik - auto chodzi bez kluczyka - swiatlo stopu swieci bez przerwy

peugeot 206 - sprawdz silnik - auto chodzi bez kluczyka - swiatlo stopu swieci bez przerwy

witam chcialabym poprosic kogos kto ma jakiekolwiek pojecie o problemie zwiazanym z moim autem o pomoc. bede bardzo wdzieczna poniewaz nie mam zielonego pojecia o samochodach :( Otoz posiadam peugeota 206 - 2003 rocznik od dwoch lat.. od paru dni wyskakuje mi ikonka "sprawdz silnik" w aucie. czuje jakby auto sie dusilo. czasem jak je zostawie na luzie to ma taki dziwny glos jakby samo dodawalo gazu od czasu do czasu. A do tego wszystkiego dzisiaj caly dzien swieci mi swiatlo stopu - nie mialam pojecia dopoki kierowca ktory jechal za mna mi nie powiedzial ;/ I ostatnia rzecz chyba najwazniejsza to to ze przyjechalam z pracy zaparkowalam i chcialam zgasic auto przekrecilam kluczyk wyjelam go a auto dalej chodzilo <szok> dopiero jak dodalam gazu to zgaslo - nie mam zielonego pojecia co sie dzieje z moim autem. mam ktos jakis pomysl? pojade do mechanika ale chcialabym sie dowiedziec ile mnie bedzie mniej wiecej naprawa kosztowala i wolalabym miec jakiekolwiek pojecie co z nim jest nie tak. dziekuje slicznie za kazda podpowiedz czytaj więcej

Peugeot 206: Piękno prostoty

Witam :-) Mam 206 1,4 hdi z 2004 roku i nie narzekam-olej,płyny,paski,klocki wymieniam regularnie oraz prawa końcówkę ostatnio a poza tym jeżdzę bez problemów-auto ma 90 tyś. km przebiegu i daje rade w jeżdzie na mieście (nauka jazdy) oraz w trasie. Silnik ma ok. 70 hp i nie jest może sprinterem ale daje radę nawet z kompletem pasażerów a pali 4-5 litrów ON/100 km-rewelacja! W środku jest cicho i nie ma nadmiaru przycisków. Nie zamieniłbym go na żadnego POLO,GOLFA ani na FABIĘ. Następnym moim autem będzie pewnie 207. Mój ojciec ma 206 2,0 hdi-to istna rakieta a przy tym pali 5-6 litrów ON/100 km. Zawieszenie trzeba przeglądac od czasu do czasu ale jego 206 na nauce jazdy jeżdzi codziennie ponad 300 kilometrów po dziurawych przemyskich drogach więc to nic dziwnego. Ojciec ma też dwie 207-jedna 1,4 75 hp benzyna i gaz a druga 1,6 hdi 90 hp też na nauce jazdy i też nie narzeka-teraz szuka trzeciej. Auta dobrze się prowadzą i rzadko sie psuja. POZDRAWIAM czytaj więcej

gasnąca 206

W czasie jazdy patrz na wskaźnik temperatury silnika. Jeżeli wskaźnik przekroczy 90 (wskazówka pokonuje kąt 90 stopni) i nie zacznie opadać ale jeszcze się podnosi to znaczy że poszedł wentylator. Wtedy silnik zostaje wyłączony automatycznie (to jest takie zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem). Oczywiście to tylko moje przypuszczenie co do Twoich kłopotów. Ja miałam ten problem i zanim w końcu jeden z mechaników do tego doszedł to inni zdążyli mi wymienić czujnik temperatury, 4 wentylatory (po 250 zł). Jeszcze zwróć uwagę czy jeżeli zgaśnie Ci silnik i zjedziesz na pobocze odczekaj około 5 min i rusz. Jeżeli odpali i pojedzie a po krótkim czasie znów zgaśnie to będzie już pewność że to jest to. czytaj więcej

Peugeot 206+

Jak by tak żabojady nauczyły sięprodukowaćsolidnie jakościowo te 206tki to by bylo ok. Niestety jakośćzawieszenia i komplikacje elektroniki tego samochodu są zmorą dnia codziennego , kto ma to wie o czym mówię. Nie wspomne o niekompetencji serwisów ASO Peugeot Polska która powoduje że nigdy jużza peugeota sięnie wezmę. Szczególnie odradzam ASO Peugeota w Katowicach, partacze i oszuści, nic nie potrafoiądobrze zdiagnozować i naprawić, za to rachunki wystawiająza wszystko co sięda i to w takich cenach że nawet np ASO Citroena niedaleko robi to 2x taniej. Także pzed kupnem złomu ze stajni Peugeot radzęsię2x zastanowić użytkownik Peugeota 206 od 7laty czytaj więcej