1. Samochody
  2. Opel
  3. Astra
  4. Testy redakcyjne
Opel

Opel Astra - Testy redakcyjne

Opel
Testy redakcyjne

Czytaj testy samochodów Opel Astra Dziennikarze redakcji portalu mojeauto.pl testują najnowsze modele samochodów. Poznaj opinie ekspertów, pierwsze wrażenia z jazdy, wady i zalety modeli, porównania z innymi samochodami. Sprawdź jak samochody Opel Astra wypadły na auto-testach.

Testy samochodów Opel Astra

Opel Astra Sports Tourer LPG: Prawie 1200 km zasięgu

Testy samochodów 09-07-2014

Samochód zasilany poprzez instalację LPG to wciąż poważna alternatywa na rynku. Na polskim rynku oferta nowych samochodów z fabryczną instalacją jest bogata. My postanowiliśmy sprawdzić Astrę Sport Turer z silnikiem 1.4 turbo wspomaganą przez fabryczną instalację gazową.

Opel Cascada: Uroda to nie wszystko

Testy samochodów 16-04-2014

Postanowiliśmy zmierzyć się z odwiecznym problemem naszej szerokości geograficznej – komu potrzebny jest w Polsce samochód ze zdejmowanym dachem, czyt. kabriolet. Nad stereotypem pochyliliśmy się, biorąc pod lupę Opla Cascadę z silnikiem benzynowym 1.6 turbo o mocy 170 KM.

Opel Astra GTC: Zabawka

Testy samochodów 12-11-2012

Dla małych dziewczynek - lalki, dla ich rówieśników - samochodziki. Z biegiem lat nasze upodobania się jednak zmieniają i inne rzeczy zaczynają nam sprawiać radość. Choć nie, jest grupa mężczyzn (a może i kobiet?), i to wcale niemała, dla których najlepszą zabawką w dalszym ciągu są "cztery kółka". I jeśli dla takiej osoby będziemy poszukiwać idealnego prezentu, to wśród propozycji powinien się znaleźć Opel Astra GTC.

Czy warto kupić: Opel Astra II [G] (1998-2009)

Testy samochodów 28-11-2010

Opel Astra, bez względu na generację modelu, zawsze miał bardzo trudne zadanie stawiane przez szefów niemieckiej marki. Astra miała bowiem konkurować z najbardziej popularnym modelem na rynku europejskim, swoim lokalnym rywalem nr 1 - Golfem.

Opel Astra IV: Do czterech razy sztuka

Testy samochodów 21-07-2010

Po mocnym, a wręcz nieco szokującym debiucie Opla Insigni pojawienie się czwartej generacji Astry nie wywołało już aż tak skrajnych emocji. No chyba, że wśród innych przedstawicieli klasy kompaktów, którzy w tym modelu widzą poważne zagrożenie swojej pozycji. W dzisiejszym teście sprawdzamy, czy Astra IV ma szansę stać się niedoścignionym wzorem, czy też może zniknie w tłumie rywali.

Opel Astra III kombi: funkcjonalność to nie wszystko

Testy samochodów 02-04-2008

Kiedyś kombi miało być przede wszystkim praktyczne. Kształty były niespecjalnie ważne, byle bagażnik był spory i pakowny. Dziś, w dobie bardzo ostrej konkurencji, zmienia się to diametralnie. Auta, w tym i te z nadwoziem kombi, mają ładnie wyglądać, być dobrze wykończone, do tego dobrze jeździć, no i być funkcjonalne. Zobaczmy, jak w tych realiach odnalazła się trzecia generacja Astry z wydłużonym nadwoziem.

Opel Astra OPC: "OPC"owanie z mocą

Testy samochodów 13-06-2007

Jak cienka może być linia dzieląca auta cywilne od aut wyczynowych? Odpowiedź brzmi: Bardzo cienka. Dowodem na to jest mocna 'ośka' Opla, Astra OPC. Za każdym razem gdy z niej wysiadałem, gęsia skórka pozostawała na moich rękach przez najbliższy kwadrans.

Opel Astra: Gwiezdne Wojny Astr

Testy samochodów 19-05-2005

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce Kadett zapanowało mroczne widmo spadku sprzedaży i przerażenie pod wpływem konkurencji rynkowej. Wtedy to, wraz z wdrożeniem do produkcji Astry I zapanowała nowa nadzieja dla Opla.

Opel Astra III: Nocne Techno

Testy samochodów 30-03-2005

Opel Astra trzeciej generacji miała swój debiut podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2003 roku i od początku miał być przede wszystkim mocnym konkurentem zaprezentowanego rok wcześniej Golfa V.

Opel Astra kombi

Testy samochodów 23-11-2003

Jesienna przygoda z oplowskim kompaktem. Poligonem doświadczalnym dla testowanej Astry były górskie okolice Beskidu Żywieckiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Gotowy na podróż? Rozwiąż quiz Gotowy na podróż? Rozwiąż quiz