1. Samochody
  2. Opel
  3. Meriva
  4. Testy zderzeniowe
Opel

Opel Meriva - Zobacz testy zderzeniowe

Opel
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Opel Meriva wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Opel Meriva oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Opel Meriva na testach zderzeniowych:

Opel Meriva

Test zderzeniowy Euro NCAP 2010.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
89%
Bezpieczeństwo dzieci:
77%
Bezpieczeństwo pieszego:
55%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

We wszystkich wersjach standardowym wyposażeniem Opla Merivy jest układ ESP, podobnie jak system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach. Taki sam system na tylnej kanapie jest już dodatkowym wyposażeniem, ponieważ jednak oczekuje się, iż będzie on montowany w większości aut, został uwzględniony w ocenie przez Euro NCAP.

Opel Meriva

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
26 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
3 pkt.

Karoseria Merivy wytrzymała przednie i boczne zderzenia. Wysoko umieszczone siedzenia zapewniły ochronę w zderzeniu bocznym. Zderzenie boczne obnażyło pewne niedostatki w  aspekcie bezpieczeństwa dzieci, choć w zderzeniu bocznym auto wypadło lepiej. Kiepska ochrona pieszych jest niezadowalająca jak na nowy model.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
Samochody hybrydowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W lipcu łączna liczba hybryd, które opuściły polskie salony Toyoty, przekroczyła liczbę 40 000 egzemplarzy. Ostatnie 10 tys. takich aut marka dostarczyła klientom w zaledwie 9 miesięcy.