1. Samochody
  2. Nissan
  3. X-Trail
  4. Testy zderzeniowe
Nissan

Nissan X-Trail - Zobacz testy zderzeniowe

Nissan
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Nissan X-Trail wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Nissan X-Trail oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Nissan X-Trail na testach zderzeniowych:

Nissan X-Trail

Test zderzeniowy Euro NCAP 2014.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
86%
Bezpieczeństwo dzieci:
83%
Bezpieczeństwo pieszego:
75%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
75%

Nissan X-Trail

Test zderzeniowy Euro NCAP 2007.

Wynik ogólny:
30 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
43 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
12 pkt.

Nissan X-Trail uzyskał maksymalną liczbę punktów za ochronę 3-letniego dziecka zarówno w zderzeniu czołowym, jak i bocznym. Obecność mocowań ISOFIX na zewnętrznych tylnych siedzeniach nie jest wystarczająco wyeksponowana.

Nissan X-Trail

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
26 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
10 pkt.

Pierwsze X-Trail'e testowane przez Euro NCAP ujawniły słabości, które Nissan postanowił poprawić.  Prezentowane tu rezultaty dotyczą ulepszonych modeli. Modyfikacje Nissana poprawiły stabilność konstrukcji samochodu, jednak boczna poduszka powietrzna chroniąca głowę wciąż nie działała tak jak powinna. Fotelik dla 18-miesięcznego dziecka umieszczony tyłem do kierunku jazdy nie chronił w pełni jego klatki piersiowej i szyi. Natomiast ochrona pieszych było więcej niż przeciętna. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.