1. Samochody
  2. Mitsubishi
  3. i
Mitsubishi

Mitsubishi i - Mitsubishi i

Mitsubishi
Mitsubishi i

Mitsubishi i-MIEV (skrót od In-wheel motor Electric Vehicle) to pierwszy napędzany silnikiem elektrycznym samochód osobowy, produkowany na szeroką skalę, który trafił do sprzedaży na światowych rynkach. Debiut rynkowy poprzedzony był jednak sporą liczbą prototypowych modeli pokazywanych na różnych największych wystawach samochodowych od 2005 roku. Ostateczna wersja została pokazana w 2007 roku na wystawie w Tokio. Jednak na produkcyjną wersję trzeba było poczekać do 2009 roku, zaś do rozpoczęcia sprzedaży jeszcze kolejny rok. Mitsubishi i-MIEV najpierw zadebiutował na rynku japońskim, a pod koniec 2010 roku pojawił się na pierwszych rynkach Starego Kontynentu, w tym i w Polsce.

Kup Mitsubishi i


 

Mitsubishi i - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera: 73%

 

Informacje o samochodach Mitsubishi i

Nie będzie (na razie) nowego Lancera Evo, będą kolejny PHEV-y

Aktualności 30-10-2014

O przyszłych modelach Mitsubishi, o tym, czy firma będzie stawiać głównie na technologię PHEV, czy na auta elektryczne, o udziale w sportach motorowych - na te i na inne tematy rozmawiamy z Osamu Masuko, prezesem zarządu Mitsubishi Motors Corporation.

Aż cztery akcje serwisowe Mitsubishi

Aktualności 22-10-2014

Mitsubishi rozpoczęło cztery kampanie naprawcze, w ramach których do autoryzowanych serwisów japońskiej marki wezwanych zostanie ponad 12 tysięcy samochodów. Usterki mogą wystąpić w sumie w pięciu modelach.

Włoska policja w elektrycznych Mitsubishi

Aktualności 09-09-2014

Włoska policja, popularni karabinieri, będzie bardziej ekologiczna i w zabytkowych centrach dużych miast będzie poruszać się nie emitującymi zanieczyszczeń Mitsubishi i-MiEV.

Mitsubishi zelektryfikuje szczyt G20

Aktualności 05-09-2013

Dziś w Sankt Petersburgu rozpoczyna się szczyt G20, czyli spotkanie przedstawicieli najbogatszych państw na świecie. Do transportu reprezentantów tych państw na tegorocznym spotkaniu ma służyć flota 70 egzemplarzy modelu Mitsubishi i-MiEV.

Zasilanie domu z samochodu

Technika 26-03-2012

Konerny pracują nad maksymalnym wykorzystaniem technologii zasilającej auta elektryczne do codziennego użytku. Mitsubishi opracowało adapter, dzięki któremu będziemy mogli zasilać mieszkanie jak z awaryjnego agregatu.

Outlander z napędem elektrycznym

Aktualności 02-01-2012

Jak donosi jeden z japońskich dzienników Mitsubishi planuje wprowadzenie do oferty modelu, który będzie napędzany przy pomocy tzw. hybrydy plug-in. W dodatku będzie to nowy Outlander.

500 i-Miev w Estonii

Aktualności 26-10-2011

Firma Mitsubishi Motors Corporation podała, iż zrealizowano dostawę pierwszych 50 egzemplarzy z 507 sztuk nowej generacji modelu i-MiEV zamówionych przez estoński rząd.

Mitsubishi i-MiEV pojedzie dalej

Aktualności 20-07-2011

Do tej pory mówiło się maksymalnie o 150 kilometrach zasięgu, jaki to dystans jest w stanie pokonać elektryczny Mitsubishi i-MiEV na jednym naładowaniu baterii. Okazuje się jednak, że można ten wynik pobić, co udowodnili węgierscy dziennikarze, pokonując tym autem 219,5 km.

Czy auta elektryczne są w Polsce faktycznie zeroemisyjne?

Aktualności 31-03-2011

Auta elektryczne, nie emitujące do atmosfery dwutlenku węgla, to przyszłość motoryzacji. Czy jednak faktycznie są one zupełnie zeroemisyjne? Takie pytanie zadaliśmy Robertowi Grudzińskiemu - ekspertowi do spraw energetyki.

Elektro-rewolucja

Samochody luksusowe 12-01-2011

Jesteśmy świadkami historycznego zwrotu w historii motoryzacji. Oto pierwszy raz zaszczytny tytuł Samochodu Roku został przyznany modelowi, który jest w pełni zasilany przy pomocy energii elektrycznej. Poza nim na rynek wkraczają wielkimi krokami jeszcze inne modele, które kosztują majątek, a których nie ma gdzie "tankować". Prezentujemy kilka z nich.

Filmy i galerie samochodów Mitsubishi i

Mitsubishi i-MiEV (USA)

Samochody - katalog 19-11-2010

Genewa 2009: Mitsubishi iMiev - prezentacja

Premiery i wydarzenia 22-10-2010

Prosto z Genewy , Mitsubishi iMiev

Mitsubishi iMiev

Inne 22-10-2010

Mały i w pełni elektryczny Mitsubishi iMiev

Polska premiera: Mistubishi i-MiEV

Premiery i wydarzenia 22-10-2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.