1. Samochody
  2. Lada
  3. Niva
  4. Oceny i opinie
Lada

Lada Niva - Opinie kierowców

Lada
Oceny i opinie

Przedstawiamy opinie o samochodach Lada Niva. Prezentujemy opinie dla wielu wersji i generacji samochodów Lada Niva. Kierowcy oceniają główne elementy samochodu, wskazują wady i zalety. Wybierz nadwozie lub rodzaj silnika i zobacz jak kierowcy oceniają swoje samochody.

Jak kierowcy oceniają samochody Lada Niva?

Czy warto kupić Lada Niva?

TAK
NIE

Lada Niva - oceny kierowców

prowadzenie:prowadzenie - oceny kierowców 4.12
komfort jazdy:komfort jazdy - ocena kierowców 3.00
silnik:silnik - ocena kierowców 4.25
jakość i awaryjność:jakosc i awaryjnosc - ocena kierowców 3.88

Najlepiej oceniany silnik

Lada Niva benzynowy

3.81

100%

Kierowców uważa że warto kupić ten samochód

Najczęściej oceniana generacja

Lada Niva

3.81

Liczba kierowców którzy ocenili ten samochód: 8

Oceny samochodów Lada Niva według nadwozia

Lada Niva - suv (3 drzwiowy)

8 użytkowników oceniło Lada Niva suv na:

3.81

Oceny samochodów Lada Niva według silnika

Lada Niva - benzynowy

8 użytkowników oceniło Lada Niva benzynowy na:

3.81

Użytkownicy o wadach i zaletach Lada Niva

Lada Niva 1986- rok 1999

4.75

Użytkownik Łukasz Żółkowski ocenił swój model na 4.75

Za zalety uważa: Moje auto spisuje się znakomicie w każdych warunkach. Szosa, szutry, ciężki teren, śniegi, deszcz, błoto, wszędzie zachowuje optymalne parametry trakcyjne. - Samochód ma optymalne orzmiary. Kierowca ma swobodę działania , wygodne stanowisko i dobrą widoczność. Pasażerowie też mają dużo przestrzeni. Ogólnie jest to pnaprawdę przestronny samochód. - Dynamiczny silnik benzynowy o pojemności 1,7 wbrew niektórym opiniom, zapewnia dobre przyspieszenie podczas jazdy po twardym i w zupełności wystarczającą moc w każdym terenie. - Auto niezawodne, bardzo solidne i odporne. Zapewnia bardzo dobre, wręcz doskonałe właściwości jezdne na wszelkich bezdrożach a jeśli idzie o polskie drogi, jest poprostu niezniszczalne. Niestraszne mu wystające studzienki, głębokie dziury czy wielkie kałuże i zalane tunele, nawet zwalone drzewa :) . Przechodzi przez takie "przeszkody" jak czołg. - Bardzo skuteczne ogrzewanie i wentylacja zapewniają komfort i ciepło w najpotężniejsze mrozy. Efektywność gwarantowana fabrycznie do - 45 stopni. Ja przy - 30 sie gotowałem. Parujące szyby? Nie ma mowy! . Wady: Bardzo wiele zależy od opon. Na fabrycznych rosyjskich WLI-5 stosunkowo niski komfort jazdy po twardym. Szumią i trzęsą. Do tego najbezpieczniej jeździć do 100 km/h. Za to w terenie i w warunkach zimowych sprawdzają się znakomicie jeśli chodzi o trakcję. - Czasami przeszkadza fakt iż jest tylko dwoje drzwi i trzeba składać siedzenia żeby zając miejsce z tyłu. - Na oryginalnych oponach rosyjskich WLI-5 zużycie paliwa potrafi być dośc wysokie i przekraczać 13 litrów na 100 km/h - Trzeba się liczyć z faktem, że nieocynkowana blacha wymaga dość troskliwej cosezonowej pielęgnacji (zaprawki), jeśli auto przekroczyło wiek 10 lat, a jeśli idzie o podwozie, od nowości należy je konserwować regularnie co 2 lata. Wtedy naszej nieviasty rdza nie zeżre :) Przeglądy najlepiej w ASO co 10-15 000 km to gwarancja niezawodności! - Dość głośna dmuchawa, latem silnie nagrzewające się wnętrze. Trzeba mieć szeroko otwarte okna :)

Lada Niva 1986- rok 1995

4.25

Użytkownik kaess ocenił swój model na 4.25

Za zalety uważa: brak komputera - prostota w dostępie drobnych naprawach i modyfikacjach - wysoka, a zarazem pewna pozycja kierowcy - dobra widoczność - wspaniale trzyma się dogi w warónkach zimowych, jazda zimą to frajda, bardzo łatwe parkowanie nawet na wysokich krawężnikach - bezawaryjność, dobre ogrzewanie, podwójny układ hamulcowy, który gwarantuje, że nawet przy zerwaniu przewodu hamulcowego w ciężkim terenie, pojazd będzie można zatrzymać oraz brak zbiornika paliwa pod pojazdem, który również narażony jest na urwanie w terenowych warónkach - tani serwis i orginalne części zamienne. Wady: brak wspomagania kierownicy (w modelu z rocznika jaki posiadam, późniejsze mają) - mała pojemność bagażnika, dość toporny wygląd, jak na dzisiejsze wymagania - trudne wsiadanie i wysiadanie pasażerów tylniej kanapy

Lada Niva 1986- rok 1995

4.25

Użytkownik Piotr W. ocenił swój model na 4.25

Za zalety uważa: Wygląd. - Prześwit. - Cena aut używanych(można kupić samochód za 1900zł w dobrym stanie). - Brzmienie silnika. - Dużo egzemplarzy na rynku wtórnym.. Wady: Słabe zabezpieczenia antykorozyjne(rdza wychodzi nawet na dachu). - Duże zapotrzebowanie na paliwo. - Jakość wykonania wnętrza. - Skrzypienie podczas jazdy. - Mało miejsca na nogi z przodu i z tyłu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Citroen C3 Citroen C3